Активи неплатоспроможних банків продаватимуть на «голландських аукціонах»

Що і як продає Фонд гарантування вкладів фізичних осіб та навіщо потрібні «голландські аукціони».

Фонд гарантування та ProZorro.Продажі провели перший спільний тренінг для журналістів на тему «Продаж активів неплатоспроможних банків: робота з боржниками, система ProZorro.Продажі і «голландські аукціони».

Як повідомляє прес-служба ФГВФО, у ході тренінгу були проаналізовані питання щодо того, як активи стають лотами на аукціонах, де шукати інформацію про виставлене майно банків, що ліквідуються, та як працюватимуть «голландські аукціони», перший із яких відбудеться вже у вересні поточного року.

Відкриваючи тренінг, Перший заступник Міністра економічного розвитку і торгівлі України Максим НЕФЬОДОВ розповів: «Продавці вже помітили ефективність ProZorrо.Продажі, тому їхня кількість стрімко зростає. До системи приєдналися НБУ, Пенсійний фонд НБУ і великі держпідприємства, однак у нас на неї ще більші плани: вже зараз юстуємо документ, щоб пустити перші об’єкти малої приватизації також через ProZorro.Продажі. Паралельно працюємо над тим, щоб додати ще один варіант продажів – «голландський аукціон» – аукціон на зниження ціни. Це має допомогти із продажем, перш за все, проблемних активів. Наша головна тут мета – покращити конверсію продажів таких активів».

Впровадження «голландських аукціонів» стане продовженням реформи реалізації активів банків, що ліквідуються, яка розпочалась у Фонді понад два роки тому. Із запланованого – вже переведено всі торги на електронні майданчики, забезпечено максимальне розкриття інформації про активи, разом із Проектним офісом Мінекономрозвитку створено та запущено систему ProZorro.Продажі. Зважаючи на те, що крайній термін ліквідації банків спливає у найближчі рік-два, зараз максимальні зусилля Фонду спрямовуються на підвищення темпів реалізації активів.

Тарас ЄЛЕЙКО, Директор Департаменту консолідованого продажу активів ФГВФО, зазначив: «80% активів банків у нашому управлінні – кредити, і швидкість їх продажу є критично важливою. Адже щойно банк визнається неплатоспроможним, позичальники, зазвичай, припиняють обслуговувати свої борги. А значна частина корпоративних клієнтів використовують час, відведений на ліквідацію банку, аби вивести ліквідне забезпечення за власними кредитами, «піти» у фіктивне банкрутство або ж через суд визнати кредитні угоди недійсними. У нас майже половина кредитів або бланкові, або зі «сміттєвим» чи ж неякісним забезпеченням. Значна частина з них уже виставлялась на торги багато разів. Скільки раундів аукціонів потрібно буде провести, аби на них знайшовся покупець, а головне – чи залишиться за ними хоч якесь забезпечення? Тому ми і запроваджуємо «голландський аукціон». Ми будемо знімати такі лоти з індивідуального продажу та об’єднувати їх у пули. І тоді вже їх викуповуватимуть професійні гравці, що спеціалізуються на роботі з проблемною заборгованістю».

Уже до кінця року всі активи, що перебувають в управлінні Фонду, планується виставити на торги. І менше ніж за два роки вони мають бути продані.

У свою чергу Керівник проектного офісу ProZorro.Продажі Олексій СОБОЛЕВ пояснив: «Зараз працюємо над запровадженням «голландських аукціонів» і реєстром активів. «Голландський аукціон» стисне часові межі продажу з 4-6 місяців до одного дня. Також ринок сам визначить вартість активу. «Голландський аукціон» працює на пониження ставки, і коли ти дивишся, як падає ціна, і розумієш, що будь-хто може зараз зупинити ціну кліком і викупити борг, то мотивація дуже зростає».

Команда, що працює над запровадженням «голландського аукціону» (аукціону на пониження), впевнена, що нова модель доведе свою ефективність. Новий формат аукціону знімає обмеження щодо мінімально необхідної кількості учасників торгів, а також передбачає, що ніхто з «претендентів» не знає, чи є ще зацікавлені покупці, і коли вони «вступлять у гру».

 

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: