Нацбанк розширив інструментарій операцій з розміщення депозитних сертифікатів

Відповідна Постанова регулятора набуде чинності з 1 вересня 2017 року.

Як повідомляє прес-служба НБУ, по-перше, буде додано метод задоволення заявок банків, поданих на процентний тендер з розміщення депозитних сертифікатів. Наразі порядок передбачає, що заявки банків задовольняються за зазначеними в них процентними ставками. Цей порядок буде доповнено новим методом, коли всі заявки, що підлягають задоволенню, будуть задовольнятися за єдиною граничною ставкою, що визначається Національним банком.

В обох випадках заявки банків, що пропонують процентні ставки вищі, за граничну, задовольнятись не будуть. Можливість використання такого методу задоволення заявок при розміщенні депозитних сертифікатів відповідає рекомендаціям Європейського центрального банку.

По-друге, максимальний строк розміщення депозитних сертифікатів збільшується з 90 до 100 днів.

Такі кроки розширюють інструментарій Національного банку для формування сегменту кривої дохідності, а також для вдосконалення монетарної трансмісії для її більшої відповідності режиму інфляційного таргетування. Про початок використання таких інструментів Національним банком у подальшому буде повідомлено окремо.

Зазначені зміни закріплені Постановою №70 від 27 липня 2017 року «Про внесення змін до Положення про застосування Національним банком України стандартних інструментів регулювання ліквідності банківської системи».

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: