Як покращити захист міноритарних інвесторів

Підвищення рівня захисту прав міноритарних інвесторів є одним із чинників здобуття Україною вищих позицій у рейтингу Doing Business.

Як зазначається в огляді компанії Baker Tilly, починаючи з 2013 року наша країна відіграла майже 70 позицій у рейтингу Doing Business: зі 152 місця вона піднялася на 83. Більше того, за цей період Україна жодного разу не втратили місця в загальному рейтингу. Однак щоб досягти ТОП-50, а тим паче ТОП-30 – місць, де знаходяться розвинуті країни, – ще потрібно зробити багато роботи, у тому числі за напрямком «Захист міноритарних інвесторів».

До останніх позитивних досягнень у цій сфері слід віднести встановлення обов’язковості публічного розкриття інформації щодо угоди із заінтересованістю, що дозволить міноритарним акціонерам вчасно дізнаватися про такі угоди. Цей крок має принести Україні один додатковий бал.

Поряд із цим, на думку Baker Tilly, потрібно здійснити ще ряд важливих кроків, зокрема:

1. Надати можливість міноритаріям витребувати категорію доказів у господарському процесі.

2. Встановити стандарт «більшої вірогідності» під час доведення у господарському процесі.

3. Відновити відповідальність за зловживання мажоритарним акціонером своїми правами та завдання ним шкоди товариству та міноритарному акціонеру.

Усі ці нововведення дозволять захистити інтереси міноритарних акціонерів та підвищити їхній вплив на діяльність підприємств. Очікується, що прийняття таких ініціатив дозволить Україні піднятися одразу на 10 позицій за даним показником.

 

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: