Попит на споживчі та іпотечні кредити зростає

Попит населення та бізнесу на кредити зростає й банки частіше схвалюють кредитні заявки. Про це йдеться у черговому щоквартальному аналітичному звіті «Опитування про умови кредитування», оприлюдненому Національним банком.

Опитування проводилося наприкінці червня – на початку липня 2017 року серед кредитних менеджерів 68 банків, на які припадає 97% активів банківської системи України. У ньому підсумовуються результати опитування банків про стан справ у кредитуванні у ІІ кварталі та його перспективи на ІІІ квартал та наступних 12 місяців.

Згідно з результатами опитування, у квітні-червні суттєво збільшився попит на споживчі та іпотечні кредити. На думку банків, основними причинами цього стали зниження вартості кредитів, зростання споживацької впевненості та пожвавлення на ринку нерухомості.

Попит на корпоративні кредити продовжив збільшуватися. Про це заявили 45% опитаних банків. Він підвищився на всі види кредитів, окрім валютних. Його зумовлювали потреба підприємств в оборотному капіталі та інвестиціях, зниження відсоткових ставок та необхідність реструктурувати борги.

У ІІ кварталі банки схвалювали більше заявок на кредити, ніж у І кварталі. Це стосується як корпоративних, так і споживчих кредитів.

Протягом двох останніх років банки заявляли про пом’якшення кредитних стандартів у сегменті споживчого кредитування. Кредитні стандарти іпотеки знижувалися три квартали поспіль. Разом із тим, більшість опитаних (72%) повідомили, що стандарти корпоративного кредитування у ІI кварталі не змінилися.

У ІІІ кварталі 2017 року банки очікують подальшого збільшення попиту на кредити, насамперед споживчі. Цьому сприяло зниження відсоткових ставок.

68% опитаних банків прогнозують, що протягом наступних 12 місяців портфель корпоративних кредитів зросте. Прискорення кредитування населення очікують 62% респондентів. Традиційно оптимістичними є очікування припливу депозитів.

Більш детально – в аналітичному Звіті НБУ «Опитування про умови кредитування»

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: