Страховики відзвітували перед регулятором

strohovrynokНацкомфінпослуг підбила попередні підсумки роботи страхового ринку України у січні-вересні 2016 року.

УЧАСНИКИ РИНКУ

????????????????????????????????????

На прес-конференції із цього приводу Голова Нацкомфінпослуг Ігор ПАШКО зазначив, що загальна кількість страхових компаній, які включені до Держреєстру фінустанов, станом на кінець вересня 2016 року, дорівнювала 323, що на 12,2% (або на 45 компаній) менше ніж на аналогічну дату минулого року, передає прес-служба Комісії. При цьому, з 323 страховиків 43 компанії здійснювали страхування життя – кількість таких компаній зменшилася на 14% у порівнянні з аналогічною датою минулого року. Послуги із загальних видів страхування надавали 280 страхових компаній, кількість яких зменшилась відповідно на 11,9% (ІНФОГРАФІКА).

Коментуючи динаміку кількості страхових компаній, Ігор Пашко пояснив, що її спадаючий вектор є результатом роботи регулятора із зміцнення ринку шляхом виведення гравців, які не відповідають вимогам платоспроможності та надійності.

«Компанії завершили подання звітності лише 25 жовтня, тому результати, що ми представляємо, є максимально оперативними, хоча і попередніми. Попри деяку інертність у цьому сенсі квартального звітування, споживачі мають швидко отримувати інформацію про стан найбільшого небанківського фінансового ринку. Це є особливо важливим у період настання виплат за договорами довгострокового страхування життя. Регулятор приділяє цьому ринку особливу увагу, незважаючи на деяку архаїчність інструментів, якими може оперувати Комісія. Над їх вдосконаленням ми ведемо активну роботу», – зазначив Ігор Пашко.

ПРЕМІЇ ТА ВИПЛАТИ

За результатами дев’яти місяців 2016 року валові страхові премії склали 24,8 млрд грн., що перевищує показник аналогічного періоду 2015 року на 14,4%, або 3,1 млрд. грн. Компанії зі страхування життя акумулювали майже 2 млрд. грн. премій, що на 32,2% або на 0,5 млрд. грн. більше ніж роком раніше. Премії компаній загальних видів страхування склали 22,9 млрд. грн., що на 13% або на 2,6 млрд. грн. більше ніж за дев’ять місяців минулого року.

За три квартали 2016 року страховики здійснили 6,3 млрд. грн. валових страхових виплат. Цей показник на 34,2% або 1,6 млрд. грн. більше ніж за такий самий період минулого року.

Із них компанії загальних видів страхування сплатили клієнтам близько 6 млрд. грн., що на 38,9% або на 1,7 млрд. грн. більше ніж за звітній період 2015 року. Компанії зі страхування життя виплатили клієнтам 299,1 млн. грн., що виявилося на 20,4% менше ніж у січні-вересні минулого року. Виплати викупних сум також зменшилися — на 24,7% до 206,5 млн. грн.

СТРАХОВІ РЕЗЕРВИ

Обсяг сформованих компаніями страхових резервів, станом на кінець вересня 2016 року, складав 19,5 млрд. грн. Це на 12,9% більше ніж на кінець третього кварталу 2015 року. Резерви компаній зі страхування життя дорівнювали 7,5 млрд. грн., технічні резерви інших страховиків – 12 млрд. грн., що відповідно на 20,9% та 0,08% більше аналогічного періоду минулого року.

За результатами роботи Нацкомфінпослуг із покращення надійності розміщення коштів резервів страхових компаній, якісно змінилася їхня структура. Найбільша питома вага у резервах компаній зі страхування життя (43 СК) належить державним цінним паперам (47,3%) – протягом звітного періоду вона збільшилася у 2,2 рази до 3,5 млрд. грн.

Питома вага банківських вкладів у резервах компаній зі страхування життя (40,4%) зменшилася на 8,8% до 3,5 млрд. грн. Також суттєво зменшилася частка корпоративних цінних паперів – акцій (питома вага – 0,3%) та облігацій (питома вага – 1,4%) в резервах зі страхування життя – на 93,1% та 69,1% до 20,4 млн. грн. та 101,3 млн. грн. відповідно, особливо за рахунок виведення «сміттєвих цінних паперів». Натомість, збільшилася частка прав вимог до перестраховиків (питома вага – 2,7%) на 107,7% до 197,1 млн. грн.

ЗАГАЛЬНІ АКТИВИ

Загальні активи страхових компаній, станом на кінець третього кварталу 2016 року, дорівнювали 55,4 млрд. грн. Цей показник зменшився у порівнянні з аналогічним періодом минулого року на 8,6% – тоді він складав 60,6 млрд. грн. Незважаючи на зменшення своєї кількості, компанії зі страхування життя збільшили обсяги активів – на 13,3% з 9,5 млрд. грн до 10,7 млрд. грн.

При цьому, характерною ознакою балансів, а, відтак і активів у секторі страхування життя є те, що 70% активів таких страховиків є забезпеченням резервів зі страхування життя і майже у всіх компаній такі активи відповідають вимогам до якості та диверсифікації, встановленим Нацкомфінпослуг.

 

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: