Банки зможуть збільшити ліміт купівлі валюти на міжбанківському ринку

НБУ розширив можливості банків проводити власні операції з валютою на міжбанківському ринку.

Для цього, за інформацією прес-служби регулятора, Національний банк підвищує розмір дозволеного сальдо купівлі-продажу банками іноземних валют та банківських металів протягом одного робочого дня з 0,5% до 1% від розміру регулятивного капіталу.

«Це надасть банкам більш широкі можливості для управління своєю валютною ліквідністю, дозволить Національному банку зменшити присутність на валютному ринку, а також підвищить спроможність ринку в цілому самостійно шукати баланс», – пояснив Заступник Голови Національного банку Дмитро СОЛОГУБ.

При цьому Заступник Голови НБУ Олег ЧУРІЙ уточнив, що внаслідок цього кроку банки зможуть збільшити максимальний ліміт нетто-купівлі валюти на міжбанківському ринку з поточного рівня приблизно $22 млн. до $44 млн. на день.

Також Національний банк уточнив умови купівлі валюти резидентами для здійснення розрахунків з нерезидентами за імпорт товарів або послуг, який здійснюється без їх увезення із-за кордону на територію України. Відтепер клієнти-резиденти зможуть купувати валюту не лише в тому випадку, коли така продукція використовується для власного споживання за межами України, а й для використання на підставі укладених договорів.

Ці кроки затверджено Постановою Правління №74 від 3 серпня 2017 року «Про внесення змін до деяких нормативно-правових актів Національного банку України», яка набула чинності 4 серпня 2017 року.

 

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: