Національний банк виступає за запровадження ЕЦП у фінансовій сфері

НБУ вважає технологію електронного цифрового підпису надійною і впевнений, що на її базі потенційно можуть надаватися фінансові послуги. Про це йдеться у повідомленні на офіційній сторінці регулятора у Facebook.

Національний банк підтримує розвиток електронних послуг в Україні та закликає державні органи до більш тісної взаємодії щодо обміну даними, які необхідні для запровадження дистанційної ідентифікації фізичних осіб та надання фінансових послуг.

«Надання фінансових послуг може стати драйвером для широкого розповсюдження технології. Фінансові послуги потрібні щоденно, і така широка потреба дозволить залучити багато користувачів. Ми прогнозуємо, що у подальшому до надання фінансових послуг на основі дистанційної ідентифікації підключаться усі державні та комерційні сервіси, – зазначив Заступник Голови НБУ Роман БОРИСЕНКО. – Для користувачів фінансових послуг це досить зручно та сучасно: можна отримати банківські послуги без відвідання відділень банку. Банки в свою чергу зможуть запропонувати нові сучасні продукти, знизити операційні витрати, що зменшить вартість послуг для користувачів».

Слід нагадати, що технологія ЕЦП не є новою. На сьогодні електронним цифровим підписом користуються усі державні службовці України, які подають електронні декларації. Подальший розвиток послуги через запропоновану Урядом систему MobileID надасть можливість зручного її використання. Така технологія добре зарекомендувала себе у Норвегії, Естонії, Швеції, Туреччині та інших країнах світу.

 

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: