Які закони потрібні фінансовому ринку

На розгляді у Парламенті знаходиться ряд законопроектів, прийняття яких дозволить запустити ринок кредитування та повернути в економіку понад 400 млрд. грн. Про це повідомляє Незалежна асоціація банків України на своїй сторінці у Facebook.

Зокрема, йдеться про такі документи:

– законопроект №2456-д «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України» (щодо удосконалення захисту прав споживачів фінансових послуг).

Документ проголосовано в першому читанні. Його остаточне прийняття дозволить усунути прогалини в системі нормативно-правового забезпечення захисту прав споживачів. Законопроект врегульовує застосування електронних документів та дистанційних каналів обслуговування, що сприятиме поширенню новітніх технологій при наданні фінансових послуг споживачам. Крім того, документ впроваджує дієві механізми контролю дотримання гравцями ринку фінансових послуг, у тому числі споживчого кредитування, вимог законодавства щодо захисту прав споживачів цих послуг.

– законопроект №4004-д «Про реструктуризацію зобов’язань громадян України за кредитами в іноземній валюті, що отримані на придбання єдиного житла». Запропоновані законодавчі зміни передбачають врегулювання проблеми валютних кредитів, які отримані фізичними особами на придбання житла, шляхом прощення частини існуючого боргу та конвертації решти виплат у гривню. Це дозволить зняти соціальну напругу і вирішити проблему валютних іпотечних кредитів.

законопроект №3132-д «Про внесення змін до деяких законів України» (щодо підвищення ефективності процедур банкрутства). Запропоновані документом зміни спрямовані на підвищення ефективності процедур банкрутства, рівня захищеності прав кредиторів, вдосконалення процедури продажу майна боржника на аукціоні, підняття рівня виконання контрактів та судових рішень.

– законопроект №6232 «Про внесення змін до Господарського процесуального кодексу України, Цивільного процесуального кодексу України, Кодексу адміністративного судочинства України та інших законодавчих актів». Документ прийнято в першому читанні. Він направлений на нормативне врегулювання процесуальних механізмів, які мають забезпечити ефективний, справедливий, неупереджений та своєчасний захист прав і свобод особи в суді. Законопроект є вкрай важливим для втілення якісної судової реформи в Україні, оскільки передбачає широкі можливості здійснення судочинства із застосуванням інформаційних технологій і вчинення всіх процесуальних дій через засоби електронного зв’язку з відповідними механізмами ідентифікації та безпеки.

– законопроект №4646-д «Про внесення змін до Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» (щодо удосконалення деяких положень). Документ розроблено, аби привести деякі норми діючого Закону у відповідність із законодавством Європейського Союзу, зокрема із положеннями Директиви ЄС №2013/34/ЄС, та удосконалити таким чином порядок застосування Міжнародної системи фінансової звітності. Проект закону вже прийнято в першому читанні.

– законопроект №5592-д «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України» (щодо спрощення ведення бізнесу та залучення інвестицій емітентами цінних паперів). Передбачені ним зміни спрямовані на підвищення прозорості фондового ринку та рівня корпоративного управління в акціонерних товариствах у відповідності до європейських практик та стандартів. Відповідні зміни сприятимуть захисту прав інвесторів та розширенню можливостей для залучення капіталу. Законопроект прийнято в першому читанні.

– законопроект №6273 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України» (щодо підвищення ефективності виведення банків з ринку, продажу активів банків, а також адаптації до міжнародних стандартів та актів законодавства ЄС). Законопроект посилює інституційну спроможність Фонду гарантування вкладів фізичних осіб, удосконалюючи процедури виведення неплатоспроможних банків з ринку, у тому числі прискорюючи продаж активів, а також надає більше повноважень кураторам НБУ ще до визнання банку неплатоспроможним. Крім того, законопроект підвищує захист прав вкладників і приводить норми законодавства України до міжнародних стандартів.

– законопроект №6027-д «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України» (щодо відновлення кредитування). Його завдання – ліквідувати законодавчі прогалини, що використовуються боржниками для уникнення від сплати кредитів. У разі прийняття документа інвестиційний клімат в Україні якісно покращиться, оскільки кредитори матимуть менше ризиків втратити свої інвестиції. У свою чергу банки зможуть суттєво знизити ставки по кредитам як для бізнесу, так і для населення, адже кредитні ризики також стануть значно меншими.

 

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: