Ставки за депозитами та кредитами продовжують знижуватись

Про це свідчать дані «Грошово-кредитної статистики» Національного банку за липень 2017 року.

За інформацією прес-служби НБУ, за підсумками липня 2017 року грошова маса в Україні зросла на 1% до 1114,8 млрд. грн., що було зумовлено збільшенням готівкових коштів в обігу поза банками та залишків за депозитами.

У другому літньому місяці портфель кредитів, наданих банками корпоративному сектору та населенню у національній валюті, продовжував зростати – на 1,8% порівняно з червнем. Зокрема, залишки за кредитами, наданими бізнесу в національній валюті, збільшилися на 1,8%, домашнім господарствам – на 1,6%.

Ефект курсової переоцінки, зумовлений зміцненням курсу гривні по відношенню до долара США, продовжував впливати на скорочення заборгованості перед банками за кредитами в іноземній валюті в гривневому еквіваленті. Водночас залишки за ними продовжували знижуватися і в доларовому еквіваленті (на 1,6%).

У результаті, за підсумками липня загальні залишки за кредитами, наданими банками корпоративному сектору та сектору домашніх господарств, незначно скоротилися (на 0,1%).

Депозитний портфель банків у липні поступово зростав, як у національній валюті – на 0,5%, так і в іноземній (у доларовому еквіваленті) – на 2,1%. Така динаміка була забезпечена суттєвим зростанням вкладів корпоративного сектору.

Зокрема, портфель депозитів бізнесу в національній валюті у липні збільшився на 2%, водночас залишки за гривневими депозитами населення дещо скоротилися – на 1%, що насамперед пояснюється сезонним чинником.

Корпоративний сектор також суттєво наростив свої вклади в іноземній валюті (у доларовому еквіваленті) – за підсумками липня вони зросли на 5,7%. При цьому депозити населення в іноземній валюті (у доларовому еквіваленті) залишилися майже без змін.

У липні тривало подальше поступове здешевлення вартості кредитів. Зокрема, вартість гривневих кредитів для бізнесу знизилася на 0,8%, з початку року – на 3,8%. Для населення вартість кредитів в національній валюті знизилася на 1,1%, а з початку року – на 2,1%.

Поступово продовжувала знижуватися і вартість банківських депозитних продуктів, як для бізнесу, так і для населення. Зокрема, за підсумками липня суттєво знизилася ставка за вкладами бізнесу в іноземній валюті – на 0,9% до 2,2%.

 

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: