Двадцять українських банків є збитковими

У першому півріччі 2017 року через доформування резервів двома банками банківська система України була помірно збитковою.

Як повідомляє прес-служба Національного банку, за шість місяців 2017 року чистий збиток після оподаткування банківської системи (банків, що були платоспроможними на звітну дату) становив 1,85 млрд. грн. За підсумками І кварталу прибуток склав 4,1 млрд. грн. (з урахуванням коригуючих проводок станом на 15 травня 2017 року).

Головною причиною погіршення фінансового результату стало суттєве зростання у ІІ кварталі року відрахувань банками у резерви – до 12,5 млрд. грн., переважну частку яких сформували два банки – «Приватбанк» та «Промінвестбанк».

Збитки цих двох банків призвели до негативного фінансового результату групи державних банків та банків з іноземним капіталом відповідно. Так, за підсумками першого півріччя сукупний збиток державних банків становив майже 1,8 млрд. грн. (без урахування результату «Приватбанку» прибуток у 1,1 млрд. грн.), банків з іноземним капіталом – 1,1 млрд. грн. (без урахування результату «Промінвестбанку» прибуток у майже 3,7 млрд. грн.). Сукупний чистий прибуток банків з приватним капіталом за звітний період перевищив 1 млрд. грн.

Серед позитивних тенденцій першого півріччя 2017 року в порівнянні з аналогічним періодом минулого року – зростання чистого комісійного доходу (на 34%) та чистого процентного доходу (на 3,5%). Зростання чистого процентного доходу відбулося за рахунок швидшого скорочення процентних витрат у порівнянні з процентними доходами за операціями банків з фізичними особами.

За підсумками першого півріччя з 90 платоспроможних станом на 1 липня 2017 року банків 70 були прибутковими та отримали чистий прибуток у розмірі 8,22 млрд. грн., 20 банків – збитковими із сукупним чистим збитком у 10,07 млрд. грн.

 

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: