Фінансовий лізинг стає альтернативою банківського кредитування

За перше півріччя 2017 року лізингові компанії-учасники Асоціації «Українське об’єднання лізингодавців» профінансували в лізинг на 71% більше ніж за аналогічний період 2016 року.

За повідомленням прес-служби Асоціації, деяке пожвавлення економічної активності створило передумови для більш активного фінансування клієнтів лізингових компаній, представників реального сектору, юридичних та фізичних осіб.

Так, за перші шість місяців 2017 року обсяг нового бізнесу склав 4,35 млрд. грн. (без урахування плати за користування предметом лізингу). Такі темпи свідчать про припинення стагнації, покращення очікувань, а також підвищення обізнаності щодо тих можливостей і переваг, які надає фінансовий лізинг.

Лідерами за обсягами нового бізнесу в звітному періоді стали такі компанії: «ОТП-Лізинг» (1,958 млрд. грн.); «УЛФ-Фінанс» (588 млн. грн.); «Теком-Лізинг (510 млн. грн.). При цьому з точки зору темпів зростання нового фінансування в першому півріччі 2017 року в порівнянні з аналогічним періодом минулого року лідерами були «Теком-Лізинг» (+448%), «Ленд-Ліз» (торгова марка «Альфа-лізинг») (+229%) та «ОТП-Лізинг» (+49%).

Загальний обсяг портфелю лізингових компаній-членів Асоціації «Українське об’єднання лізингодавців» на початку другого півріччя 2017 року становив 10,23 млрд. грн. (без урахування плати за користування предметом лізингу), що свідчить про його незначне, але все ж зростання на 1% (86 млн. грн.) з початку року.

Лідерами за приростом лізингового портфелю за перше півріччя стали компанії «Ленд-Ліз» (торгова марка «Альфа-Лізинг») (+49%), «Теком-Лізинг» (+36%) та «ОТП -Лізинг» (+17%).

В Асоціації зазначають, що в той час, як лізингові компанії нарощують обсяги фінансування малого та середнього бізнесу, обсяги банківського кредитування демонструють негативну динаміку. Так, за перше півріччя 2017 року обсяг банківських кредитів, наданих суб’єктам господарювання, зменшився на 29,25 млрд. грн. (-3,5%) до 817,84 млрд. грн., а обсяг кредитів, наданих фізичним особам, скоротився на 3,79 млрд. грн. (-2,4%) до 153,59 млрд. грн.

Таким чином, надзвичайно позитивна динаміка збільшення обсягу лізингових операцій у першому півріччі свідчить про те, що фінансовий лізинг є ефективною альтернативою банківського кредитування та доступним джерелом фінансування потреб українського бізнесу.

Подальшому розвитку лізингу покликана сприяти розпочата цього року довгострокова співпраця Асоціації «Українське об’єднання лізингодавців» з Проектом USAID «Трансформація фінансового сектору» в частині розвитку умов доступності малого та середнього бізнесу до фінансування, у тому числі за рахунок фінансового лізингу.

 

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: