Що відбувається з приватизацією в Україні

Фонд держмайна оприлюднив інформацію про результати процесу зміни власності в липні 2017 року.

ПІДГОТОВКА ДО ПРИВАТИЗАЦІЇ

На початку липня на засіданні Уряду було підтримано пропозицію Міністерства економічного розвитку і торгівлі України щодо групування об’єктів державної власності (англ. triage – «триаж») та доручено разом із Фондом опрацювати перелік об’єктів державної власності, що підлягають приватизації у 2017-2020 роках, і за результатами цієї роботи внести до Кабінету Міністрів України в установленому порядку відповідний проект нормативного акта Уряду. ФДМУ до зазначеного переліку надав Мінекономрозвитку свої зауваження та пропозиції.

Також Фондом проведено конкурс з відбору радника для підготовки до приватизації та продажу пакета акцій ПАТ «Центренерго», за результатами якого з переможцем конкурсу компанією Ernst&Young укладено договір.

До Міністерства юстиції України для проведення правової експертизи направлено проект Порядку проведення пілотного проекту з продажу об’єктів малої приватизації із застосуванням електронної торгової системи «ProZorro.Продажі», розроблений ФДМУ.

Для залучення широкого кола інвесторів до приватизації українських компаній Фондом на засадах прозорості, публічності та відкритості проводиться інформаційна компанія щодо об’єктів, які пропонуються до продажу. Презентаційна інформація про потенційні об’єкти приватизації оприлюднюється та регулярно оновлюється на офіційному веб-сайті Фонду.

На сьогодні на сайті ФДМУ оприлюднено інформацію щодо 927 об’єктів груп А, Д, Ж та 224 об’єктів груп В, Г, Е. Інформаційні оголошення постійно розміщуються на офіційному веб-сайті Фонду та в офіційних друкованих виданнях державних органів приватизації, зокрема двічі на тиждень у газеті «Відомості приватизації».

ЗАКОНОДАВЧІ ЗМІНИ

З метою забезпечення проведення реформи у сфері приватизації, ефективності продажу об’єктів на розгляд Кабінету Міністрів подано проект Закону України «Про приватизацію державного майна», розроблений Фондом у співпраці з іншими органами влади, насамперед Мінекономрозвитку, Офісом реформ Кабінету Міністрів, Стратегічною групою радників з підтримки реформ в Україні, міжнародними експертами та громадськістю.

Крім того, до Міністерства юстиції направлено для проведення правової експертизи доопрацьовані Фондом проекти законів «Про внесення змін до Податкового кодексу України» (щодо списання безнадійного податкового боргу державних підприємств) та «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України» (щодо спрощення порядку ліквідації державних підприємств).

ГРОШОВІ НАДХОДЖЕННЯ

У липні 2017 року Фондом було оголошено 5 конкурсів (4 повторно) з продажу пакетів акцій акціонерних товариств загальною початковою ціною 206,49 млн. грн. При цьому протягом звітного періоду договори купівлі-продажу пакетів акцій не укладалися.

На фондових біржах у другому літньому місяці Фондом було запропоновано до продажу 23 пакети акцій загальною номінальною ціною 132,31 млн. грн.

За підсумками торгів на фондових біржах протягом липня продано 2 пакети акцій. Загальна вартість проданих пакетів за укладеними контрактами становила 729,4 тис. грн.

У цілому в липні органами приватизації було змінено форму власності 10 об’єктів державної власності, з яких 8 об’єктів групи А і по одному об’єкту груп Е та Ж, а за угодами з органами місцевого самоврядування – 46 об’єктів комунальної власності групи А.

За оперативними даними, станом на 31 липня 2017 року, від приватизації державного майна було перераховано до загального фонду Державного бюджету 191,56 млн. грн. (при річному плановому завданні 17,1 млрд. грн.), у тому числі протягом звітного місяця – 80,76 млн. грн.

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: