Як визначатимуться «підозрілі» договори на фондовому ринку

Професійна асоціація учасників ринку капіталу та деривативів інформує про зміни щодо звітності торговців цінними паперами про укладення «підозрілих» договорів.

Як йдеться у повідомленні ПАРД, Рішенням НКЦПФР від 22.06.2017 р. №460 «Про внесення змін до деяких нормативно-правових актів Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку» затверджено зміни, зокрема, до Положення про порядок складання та подання адміністративних даних щодо діяльності торговців цінними паперами до НКЦПФР (рішення НКЦПФР від 25.09.2012 р. №1283).

Зміни направлені на реалізацію можливості подання до Комісії інформації про укладення торговцем цінними паперами «підозрілих» договорів.

В ПАРД нагадують, що визначення поняття «підозрілий» договір та відповідна вимога про звітність міститься у Правилах (умовах) провадження діяльності з торгівлі цінними паперами (рішення НКЦПФР від 12.12.2006 р. №1449). Цим же рішенням передбачено внесення змін до Правил в частині критеріїв «підозрілості» договорів, предметом яких є лістингові цінні папери або цінні папери, які використовуються для розрахунку біржового фондового індексу. Коридор допустимого відхилення звужується з 30% до 20%.

Таким чином, з набранням чинності цим рішенням торговець цінними паперами буде зобов’язаний подавати до НКЦПФР інформацію про укладення на позабіржовому ринку такого договору, який відповідає визначенню «підозрілий» договір, за формою, встановленою додатком 14 до Положення №1283 (новий додаток, запроваджений цими змінами). Вказана довідка подаватиметься протягом трьох робочих днів з дати укладення у складі нерегулярних адміністративних даних.

Формою цієї довідки передбачено обмеження строку «придатності» ціни (біржового курсу або ціни закриття), з якою необхідно порівнювати поточну ціну договору для визначення відсотка відхилення – 12 місяців. Тобто, якщо протягом останніх 12 місяців біржовий курс/ціна закриття цінного папера не розраховувались, то такий договір не визнається «підозрілим».

Слід також зазначити, що виходячи з визначення поняття «підозрілий» договір, таким може бути як укладений на позабіржовому ринку договір, так і біржовий контракт. Тому з метою збереження принципу розподілу звітності, за яким біржа звітує про біржові контракти, торговець цінними паперами звітує про позабіржові договори, цим же рішенням внесено також зміни до Положення про порядок складання адміністративних даних щодо здійснення діяльності організаторами торгівлі, оприлюднення інформації та подання відповідних документів до НКЦПФР (рішення НКЦПФР від 25.09.2012 р. №1284). Тобто про «підозрілі» договори, що укладені на фондовій біржі, звітуватиме сама фондова біржа.

Більш детально – в інформації ПАРД

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: