За підсумками 2016 року держава отримала 15,2 млрд. грн. дивідендів

Мінекономрозвитку підбило підсумки фінансово-господарської діяльності державних компаній у 2016 році.

Як повідомляє прес-служба Міністерства, загальна сума, яку держкомпанії перерахували до Державного бюджету, становить близько 15,5 млрд. грн. Зокрема, 15,2 млрд. грн. було перераховано в якості дивідендів, нарахованих на акції господарських товариств, у статутних капіталах яких є державна власність. Ще 223,5 млн. грн. було вилучено як частини чистих прибутків державних унітарних підприємств та їхніх об’єднань, відповідно до закону.

«Як і у приватному бізнесі, у роботі держкомпаній важливо дотримуватися балансу. З одного боку, важливо, щоб держава отримувала відрахування з прибутку у вигляді дивідендів. З іншого боку, інвестиції у саме підприємство мають сприяти подальшій ефективній роботі. Реформа управління державними підприємствами якраз спрямована на створення цього балансу», – прокоментував Перший віце-прем’єр-міністр – Міністр економічного розвитку і торгівлі України Степан КУБІВ.

Найбільшу суму дивідендів до Державного бюджету за результатами 2016 року перерахувала НАК «Нафтогаз України» – майже 13,3 млрд. грн., що становить близько 87,5% від усієї суми дивідендів, сплачених підприємствами держсектору в зазначений період.

Крім того, до списку найбільших платників дивідендів за результатами минулого року, також увійшли:

– ПАТ «Укргідроенерго» – 662,9 млн. грн.;

– ВАТ «Турбоатом» – 400,7 млн. грн.;

– ПАТ «Об’єднана гірничо-хімічна компанія» – 321,8 млн. грн.;

– ПАТ «ДТЕК «Дніпроенерго» – 285,6 млн. грн.;

– ПАТ «Центренерго» – 151,4 млн. грн.;

– ПАТ «ДТЕК «Дніпрообленерго» – 58,9 млн. грн.;

– ПАТ «Аграрний фонд» – 24,4 млн. грн.;

– Fishing Company S.A. – 15,1 млн. грн.;

– ПАТ «Українське Дунайське пароплавство» – 15 млн. грн.

За підсумками 2016 року, державним компаніям, що не сплатили своєчасно дивіденди, була нарахована пеня розміром близько 77,9 тис. грн. При цьому сума вже сплаченої пені становить близько 41,9 тис. грн.

Перший заступник Міністра економічного розвитку і торгівлі України Максим НЕФЬОДОВ зазначив: «Оцінювати значне збільшення суми дивідендів, отриманих від держкомпаній, як позитив слід із суттєвими застереженнями. Практика показує, що державні компанії спрямовують до 50% власного прибутку до бюджету країни, які держава в подальшому витрачає на різноманітні потреби, зокрема у соціальній сфері. Але держпідприємства не повинні бути лише джерелом коштів для перекриття дірок у бюджеті. Втрата значної частки прибутку обмежує можливості держкомпаній реінвестувати у модернізацію чи розвиток виробництва. На жаль, це заздалегідь програшна бізнес-модель, що у довгостроковій перспективі призводить до занепаду державних активів».

Слід нагадати, що норма відрахування дивідендів державними компаніями регламентована Постановою Кабінету міністрів України від 1 березня 2017 р. №120 «Про затвердження базового нормативу відрахування частки прибутку, що спрямовується на виплату дивідендів за результатами фінансово-господарської діяльності у 2016 році господарських товариств, у статутному капіталі яких є корпоративні права держави».

Так, базовий норматив відрахування частки прибутку, що спрямовується на виплату дивідендів за результатами фінансово-господарської діяльності у 2016 році господарських товариств, встановлений у розмірі 50%.

Для ПАТ «Укргідроенерго» та ПАТ «Державний ощадний банк України» затверджено відповідний базовий норматив у розмірі 30% від прибутку.

 

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: