Реформа фінансового сектору триває

Чергове засідання Цільової команди реформ було присвячене виконанню проектів Комплексної програми розвитку фінансового сектору України до 2020 року. Найбільш докладно учасники зустрічі зупинилися на двох темах – пенсійній реформі та лібералізації валютного регулювання, повідомляється на офіційній сторінці НБУ у Facebook.

Для обговорення цих тем на засіданні ЦКР зібралися представники Національного банку, Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг, Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку, Міністерства економічного розвитку та торгівлі, Міністерства соціальної політики, Української федерації убезпечення, а також представники депутатського корпусу, банківської та експертної спільноти.

ПЕНСІЙНА РЕФОРМА

У результаті обговорення учасники заходу рекомендували робочій групі з розробки пенсійної реформи, яку очолює Мінсоцполітики, підготувати єдину концепцію впровадження всіх трьох рівнів пенсійної системи та долучити до роботи представників регуляторів фінансового сектору та професійної спільноти.

Зокрема, було зазначено про необхідність детального вивчення міжнародного досвіду запровадження накопичувальної пенсійної системи (насамперед, країн Східної Європи та пострадянського простору) на предмет виявлення помилок, що завадили повноцінному впровадженню цієї системи.

ВАЛЮТНЕ РЕГУЛЮВАННЯ

Крім того, представники Національного банку презентували учасникам ЦКР пропозиції регулятора до законодавчих змін, необхідних для переходу до нової, більш ліберальної моделі валютного регулювання.

Найбільше учасників зустрічі зацікавило питання запровадження антикризових заходів захисту. Як розповіли представники НБУ, аналізуючи проект закону «Про валюту», за ліберальної моделі валютного регулювання валютні обмеження повинні вводитися лише з метою подолання чи запобігання кризі та на короткий термін.

Національний банк може їх запроваджувати за наявності ознак нестійкого фінансового стану банківської системи, виникнення обставин, що загрожують стабільності банківської та/або фінансової системи країни, тиску на платіжний баланс України, що може загрожувати досягненню цілей грошово-кредитної політики. Наявність підстав для запровадження таких заходів захисту має підтверджувати Рада з фінансової стабільності. А діяти валютні обмеження повинні лише протягом чітко обмеженого строку – не довше шести місяців.

Водночас серед учасників засідання розгорнулася дискусія щодо переліку ознак кризових явищ в економіці, переліку валютних обмежень, які зможе застосовувати НБУ, а також механізму їх затвердження та пролонгації.

Представники Нацбанку закликали присутніх сформувати на основі проведеної дискусії зауваження та пропозиції до документа і надіслати їх до регулятора до кінця серпня. НБУ планує їх детально розглянути під час окремої робочої зустрічі за участі членів ЦКР.

 

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: