В Україні стрімко розвивається ринок платіжних систем та переказів

Національний банк намагається врегульовувати найактуальніші питання використання в нашій країні інноваційних фінансових продуктів та послуг. Про це, зокрема, розповіли представники регулятора на круглому столі на тему «Розвиток та поширення систем безготівкових розрахунків. Банківські та небанківські платіжні технології», йдеться у повідомленні на офіційній сторінці НБУ у Facebook.

Заступник директора Департаменту платіжних систем та інноваційного розвитку НБУ Наталія ЛАПКО зазначила: «Відповідний законопроект, побудований на європейських стандартах регулювання платіжного ринку, зараз знаходиться на розгляді у Верховній Раді України. І ми сподіваємося на плідну співпрацю з Парламентом у роботі над зміною законодавства у сфері регулювання діяльності платіжних систем».

Пані Лапко розповіла, що прийняття цього законопроекту, зокрема, дасть змогу упорядкувати діяльність небанківських фінансових установ на ринку платіжних послуг, надати їм право здійснювати випуск електронних грошей і мати комерційних агентів.

За її словами, Національний банк спільно з іншими суб’єктами фінансового ринку та надавачами комунальних послуг активно працює над уніфікацією різноманітних документів на оплату послуг, що сприятиме більш широкому доступу громадян до безпаперового їх отримання та можливості дистанційно управляти своїми рахунками.

Директор Департаменту стратегії та реформування НБУ Михайло ВІДЯКІН розповів про розвиток електронної системи ідентифікації та верифікації для фізичних осіб: «Для успішної побудови в Україні Cashless economy дуже важлива діджиталізація фінансової сфери – перехід до електронних сервісів та відділена ідентифікація клієнта. Сьогодні клієнт обов’язково має прийти фізично до банку і лише після цього, підписавши договір на дистанційне обслуговування, може користуватися онлайн-банкінгом. Концепція майбутнього, яку розробляє зараз НБУ, передбачає поступовий відхід від необхідності фізичної ідентифікації клієнта».

Пан Відякін додав, що одним із ключових напрямів цього проекту є можливість технічної віддаленої перевірки інформації про потенційного клієнта фінансового сектору в різних державних реєстрах. Також опрацьовується можливість отримання електронно-цифрового підпису (ЕЦП) безпосередньо у відділеннях банків та створення інфраструктури для використання ЕЦП на різних носіях, включаючи мобільні пристрої.

 

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: