Страховики звітуватимуть за міжнародними стандартами

Нацкомфінпослуг оприлюднила проект Розпорядження «Про внесення змін до Порядку складання звітних даних страховиків щодо надання актуарного звіту».

Як зазначається у повідомленні Комісії, міжнародні стандарти фінансової звітності встановлюють, що страховик має розкрити інформацію щодо проведення перевірки (оцінки) адекватності своїх страхових зобов’язань та результатів такої перевірки.

Враховуючи це, метою документа є вдосконалення звітності страховиків відповідно до Основних принципів страхування, стандартів, рекомендацій та методології оцінки Міжнародної асоціації органів страхового нагляду.

Згідно з цими принципами, страховик повинен забезпечити здійснення актуарної функції, зокрема з метою здійснення актуарної оцінки страхових резервів. При цьому звіт щодо актуарних оцінок надається органу нагляду.

У зв’язку із зазначеним, а також для запровадження міжнародно визнаних правил розвитку ринків фінансових послуг та організаційно-методичного забезпечення проведення актуарних розрахунків виникла необхідність доповнити форми звітних даних страховиків актуарним звітом.

Проектом Розпорядження передбачено зміни до Порядку складання звітних даних страховиків, відповідно до яких страховики разом із річною звітністю та звітними даними подають до Нацкомфінпослуг актуарний звіт. Також Порядок складання звітних даних страховиків доповнюється новим додатком, яким встановлюється перелік інформації, що повинна міститися в актуарному звіті.

Більш детально – у проекті Розпорядження Нацкомфінпослуг «Про внесення змін до Порядку складання звітних даних страховиків щодо надання актуарного звіту»

 

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: