Загальні надходження від приватизації перевищують 65 млрд. грн.

Фонд держмайна підбив підсумки приватизації та окреслив основні завдання на майбутнє.

ОСНОВНІ РЕЗУЛЬТАТИ

Згідно з ними, загальні приватизаційні надходження за всі роки проведення процесу зміни власності складають 64,2 млрд. грн. плюс 1,34 млрд. грн. – сума, отримана за останні дні від приватизації 3 пакетів акцій об’єктів енергетики («Донецькобленерго», «Західенерго» та «Київенерго»).

Крім того, від оренди державного майна було отримано 10,25 млрд. грн., у вигляді дивідендів на корпоративні права держави – 9,15 млрд. грн., а у вигляді інвестицій на приватизовані підприємства – 33,5 млрд. грн. Таким чином, у цілому ФДМУ за весь час своєї роботи забезпечив надходження у сумі 118,5 млрд. грн.

При цьому зазначається, що за ці роки в Україні було роздержавлено 130 тис. об’єктів та створено 11 тис. акціонерних товариств. Сьогодні до продажу Фонд пропонує 1297 об’єктів. На контролі ФДМУ перебувають 12400 договорів купівлі-продажу. З них за всі роки розірвано за невиконання умов усього 2,8%.

Фондом було укладено 19200 договорів оренди державного майна, й зараз для оренди пропонується ще 5366 об’єктів.

ПЕРСПЕКТИВИ

У перспективі ФДМУ планує:

– закінчити малу приватизацію за три роки;

– активно долучитися до запровадження проектів зеленої енергетики в Україні через продаж та передачу в оренду державного майна під ці проекти;

– провести через Парламент нові сучасні закони про приватизацію та оренду державного майна;

– запровадити продаж та оренду державних об’єктів через систему ProZorro.Продажі;

– через прозорий та відкритий продаж залучити ефективних інвесторів на «Одеський припортовий завод», «Центренерго» та інші підприємства енергетики, а також всі об’єкти, які цього потребують.

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: