У банків виникли проблеми при декларуванні податку на нерухомість

Банківські установи пропонують змінити процедуру подання податкової декларації на нерухоме майно.

Як зазначається у повідомленні Незалежної асоціації банків України, щорічно банки повинні подавати до Державної фіскальної служби за місцем розташування нерухомості, що належить банківській установі, декларацію з податку на нерухоме майно. До грудня 2016 року банки мали можливість подавати до декларації з податку на нерухоме майно (виключення – земельна ділянка) загальні зміни без розбивки за типами об’єктів нерухомості. Проте фіскали вирішили змінити порядок подання уточнюючих розрахунків.

Відтепер платники подають дві окремі уточнюючі декларації – для об’єктів житлової та нежитлової нерухомості. Через це банківські установи зіткнулися з проблемою при рознесенні уточнюючих декларацій до інтегрованої картки платника інформаційній системі ДФС, оскільки кожен тип об’єкта нерухомості має різний програмний код.

Ускладнює становище банків ще й те, що програмне забезпечення фіскальної служби не має автоматичного режиму рознесення за типами нерухомості, і банківським фахівцям доводиться робити це у ручному режимі з урахуванням відповідного коду. При цьому, якщо уточнюючі декларації подаються на збільшення суми податкового зобов’язання, то виникає переплата, а при зменшенні суми – нестача.

«Після таких новацій навантаження на банки з адміністрування податку лише збільшилося, адже системні банки мають таку велику кількість відділень та іншої нерухомості, що мають подавати декілька тисяч уточнюючих декларацій у сотні податкових інспекцій, – зауважила Олена КОРОБКОВА, Виконавчий директор НАБУ. – В результаті, при наявності штучної недоїмки, яка може призвести до негативних показників по сплаті цього податку, та відсутності необхідного програмного забезпечення в розпорядженні фіскальної служби платник податків не має можливості отримати довідку про відсутність заборгованості. А це шкодить репутації банку, оскільки він набуває статусу недобросовісного платника податків, що закриває перед ним можливість брати участь у різних тендерах».

Вказані зміни про порядок подання декларації з податку на нерухоме майно фіскальна служба виклала у листі «Про заповнення уточнюючих розрахунків» від 12.12.2016 р., який був оприлюднений на порталі ДФС. Проте фахівці НАБУ наполягають, що він не може бути підставою для будь-яких змін до порядку подання податкових декларацій, оскільки не був зареєстрований у Міністерстві юстиції України. Натомість банки мають керуватися відповідними статтями Податкового кодексу України та формою Податкової декларації з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, що затверджена Наказом Міністерства фінансів №408 від 10.04.2015 р. і зареєстрована у Мінюсті №479/26924 від 29.04.2015 р. Ці документи передбачають подання уточнюючої декларації у разі уточнення податкових зобов’язань.

Занепокоєння банківської спільноти НАБУ виклала на початку липня у листі до ДФС та запропонувала доопрацювати програмне забезпечення для автоматичного рознесення уточнюючих розрахунків до декларації з податку на нерухоме майно за різними типами об’єктів нерухомості.

У відповідь ДФС повідомила, що врегулювання питання коригування податкових зобов’язань з Податку залежно від типів об’єктів нерухомості в одній уточнюючій податковій декларації можливо лише шляхом запровадження нової форми податкової декларації, яка наразі знаходиться на розгляді та погодженні у Міністерстві фінансів.

До запровадження нової форми декларації платникам податку рекомендовано користуватись методичними рекомендаціями, які викладені та розміщені на офіційному порталі ДФС у листі від 13.05.2017 р. №11897/7/99-99-12-02-03-17.

 

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: