НБУ зафіксував зростання обсягів безготівкових платежів

Українці продовжують активно користуватися платіжними картками для здійснення безготівкових розрахунків.

Зокрема, як повідомляє прес-служба Національного банку, за результатами першого півріччя 2017 року частка безготівкових розрахунків у загальному обсязі операцій з використанням платіжних карток в Україні становила 38,1%, збільшившись з початку року майже на 3% (як за кількістю, так і за обсягом).

Загальна кількість операцій з використанням платіжних карток, емітованих українськими банками, за перше півріччя 2017 року становила 1,43 млрд., а їхній обсяг – понад 908 млрд. грн. У порівнянні з першим півріччям 2016 року ці показники зросли на 23% та 28% відповідно.

При цьому спостерігається стійке зростання у порівнянні з аналогічним періодом 2016 року саме безготівкових розрахунків – за кількістю операцій на 30%, а за обсягами – на 40%.

Станом на початок липня порівняно з початком року збільшилася загальна кількість:

– активних платіжних карток – на 0,8% до 32,6 млн.;

– платіжних карток з магнітною смугою та чипом – більше ніж удвічі до 8,1 млн.;

– безконтактних платіжних карток – на 12,4% до майже 2,3 млн.

За шість місяців поточного року також відбулось розширення платіжної інфраструктури. Так, кількість підприємств торгівлі та сфери послуг, що надають своїм клієнтам можливість здійснювати безготівкові розрахунки за допомогою платіжних карток, за цей період зросла на 0,9% (на 1261) і склала понад 147 тис.

Загальна кількість банківських пристроїв самообслуговування з початку року збільшилась на 7,3% та становила 36,2 тис., з них: 18,5 тис. банкоматів; 1,2 тис депозитних банкоматів; 16,5 тис. ПТКС.

Мережа платіжних терміналів впродовж першого півріччя 2017 року також зросла (майже на 6,9%) та станом на 01.07.2017 р. налічувала понад 234 тис. терміналів (станом на 01.01.2017 р. їх кількість дорівнювала 219,2 тис.).

На звітну дату в Україні працювало 87 банків – членів карткових платіжних систем.

Серед банків за кількістю емітованих платіжних карток та ступенем розгалуженості інфраструктури їх обслуговування лідерами були ПАТ КБ «Приватбанк», АТ «Ощадбанк» та АТ «Райффайзен Банк Аваль» відповідно.

За кількістю платіжних карток та встановлених пристроїв для їх обслуговування у регіональному розрізі найвищі показники традиційно демонстрували м. Київ, Дніпропетровська та Харківська області.

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: