Як світові компанії оцінюють перспективи подальшого розвитку

Відзначаючи ознаки глобального економічного зростання, топ-менеджери світових компаній очікують поліпшення ситуації і на національних ринках. Подібні настрої керівників позитивно впливають на інвесторів, які готові до зростання прибутків на всіх ринках. Такими є результати глобального дослідження компанії EY «Барометр впевненості компаній» (Global Capital Confidence Barometer).

ПРО ДОСЛІДЖЕННЯ

У рамках дослідження в березні-квітні 2017 року EY опитала понад 2300 топ-менеджерів з 45 країн, в числі яких близько 50% виконавчих директорів, фінансових директорів та інших керівників вищої ланки. Респонденти представляли 10 секторів економіки, серед яких нафтогазова галузь, промислове виробництво, нерухомість і будівництво, автомобільна галузь і перевезення, телекомунікації, фінансові послуги, виробництво споживчих товарів і роздрібна торгівля, сектор технологій, металургійна і гірничодобувна галузі.

Дослідження вимірює ступінь впевненості компаній у перспективах розвитку економіки, дає уявлення про пріоритетні завдання керівництва, а також дозволяє виявити основні тенденції в галузі управління капіталом.

КОРПОРАТИВНА СТРАТЕГІЯ

Згідно з результатами опитування, в умовах посилення напруженості в деяких регіонах світу одним із ключових ризиків респонденти називають волатильність цін на сировину і коливання курсів валют.

На тлі зростаючої конкуренції основним питанням для керівників і акціонерів стає пошук нових точок зростання та вплив на розвиток бізнесу передових технологій. Про те, що саме ці питання будуть перебувати на порядку денному ради директорів, заявили 19% респондентів.

Органічне зростання залишається пріоритетом, однак стратегії неорганічного зростання, такі як злиття і поглинання, спільні підприємства та альянси, стають усе важливішими на тлі необхідності прискореного розвитку. Майже 40% респондентів відзначили постійне підвищення інтересу до подібних заходів. Особлива увага приділяється проривним стартапам та іншим гравцям в суміжних секторах, завдяки яким можна швидко і недорого придбати інновації, підтримуючи конкурентну перевагу.

Багато підприємств скористалися зміною трендів на ринку праці для створення гнучкої і адаптивної корпоративної структури. Це дозволяє переміщати функціонал і персонал всередині компанії по всьому регіону, в якому вона здійснює діяльність. Керівники стверджують, що планують інвестиції в робочу силу в рамках процесу навчання та перекваліфікації, що дозволить співробітникам краще реагувати на технологічні зміни. Такі плани є у 20% респондентів.

Після глобальної фінансової кризи багато компаній перейшли на більш ефективні операційні моделі у відповідь на вимоги акціонерів щодо збільшення прибутку. Компанії стали вдаватися до аутсорсингу типових і непрофільних операцій, оскільки зосередження на основних видах діяльності дозволяє керівництву краще розподіляти час і ресурси, забезпечуючи більш високу віддачу.

РИНОК M&A

Результати дослідження свідчать, що світовий ринок злиттів і поглинань продовжує активно зростати, а бурхливий початок 2017 року лише підігріває позитивні очікування. Поліпшення економічних умов, повернення європейських покупців, пожвавлення інвестиційних фондів і інтерес до поповнення портфелів – усе це підтримує тенденцію до збільшення обсягів угод.

Позитивні економічні прогнози, характерні для наступного етапу розвитку глобальної економіки, безумовно, надають великі можливості. Однак вони пов’язані і з новими ризиками. Швидкі темпи змін змушують керівників готуватися відразу до кількох варіантів розвитку подій і вимагають більш гнучких стратегій. Необхідність оперативного реагування підштовхує компанії до вступу в альянси і створення спільних підприємств.

Світові компанії сфокусовані на більш масштабному охопленні ринку і оперативному реагуванні на зміни, що відбуваються: 17% респондентів вважають найбільш важливою причиною для об’єднання в альянси саме можливість ведення декількох проектів одночасно.

Більш детально – у дослідженні EY

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: