Валютний ринок стає ліберальнішим

НБУ зняв обмеження щодо валютних операцій населення й бізнесу, а також діяльності банків на міжбанківському валютному ринку. Про це повідомляє прес-служба Нацбанку.

Відтепер, по-перше, фізичні особи зможуть отримувати готівку в іноземній валюті або банківські метали з поточних і депозитних рахунків через каси та банкомати без обмежень за сумою.

Слід нагадати, що з вересня минулого року діяв ліміт, згідно з яким один клієнт на добу міг отримати не більше 250 тис. грн. в еквіваленті. Наразі Національний банк вважає за можливе повністю прибрати це обмеження, враховуючи суттєве покращення ліквідності банківської системи в іноземній валюті та стабілізацію валютного ринку. Водночас таке рішення має сприяти подальшому відновленню довіри вкладників до банків.

По-друге, Національний банк лібералізує підхід до ощадних (депозитних) сертифікатів на пред’явника. Так, знімається заборона на їх випуск, яка діяла досі, та скасовується вимога погашати їх лише шляхом перерахування коштів на рахунок власника сертифіката або пред’явника. На додаток, для депозитних сертифікатів в іноземній валюті прибирається вимога до мінімального строку розміщення, який мав становити не менше шести місяців.

Водночас регулятор додав до переліку виключень із заборони на дострокове погашення кредитів та позик перед іноземними кредиторам випадки, коли до складу акціонерів нерезидента-кредитора, якому здійснюється дострокове погашення, входить іноземна держава або іноземній банк. Ця іноземна держава має належати до країн, що мають офіційну рейтингову оцінку не нижче категорії А, підтверджену в бюлетені однієї з провідних світових рейтингових компаній (Fitch Ratings, Standard&Poor’s, Moody’s).

Для банків НБУ спростив розрахунок щоденного ліміту купівлі валюти у власну позицію в розрізі операцій на умовах тод, спот та форвард. Нововведення направлене на стимулювання форвардних операцій та подальший розвиток інструментів хеджування валютних ризиків.

Окреслені кроки з валютної лібералізації передбачено Постановою Правління Національного банку від 22 серпня 2017 року №81 «Про внесення змін до Постанови Правління Національного банку України від 13 грудня 2016 року №410». Вони набули чинності з 24 серпня 2017 року.

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: