Строки подання банками звіту щодо руху грошових коштів клієнтів перенесено

Нацбанк врахував пропозиції Незалежної асоціації банків України щодо відтермінування подання нового звіту про рух грошових коштів клієнтів. Відповідно до вимог регулятора банки мали подати цей звіт уже на початку вересня, однак тепер вони це робитимуть до 1 грудня 2017 року в тестовому режимі.

Як зазначається у повідомленні НАБУ, з 1 вересня 2017 року банки мали подавати до Національного банку оновлені форми №659 «Звіт про фінансові дані підприємств-боржників» та №660 «Звіт про фінансові дані боржників банку – малих підприємств» з урахуванням нової таблиці про рух грошових коштів клієнтів банку. Інформація про грошові потоки клієнтів банку раніше регулятором не вимагалася і відповідно банками не збиралася. Отже, банківські установи зіткнулися з певними труднощами, оскільки отримати дану інформацію банк може лише від своїх клієнтів, тому зібрати, обробити та подати повну інформацію до зазначеного строку було проблематично.

У свою чергу НАБУ звернулася до Національного банку з пропозицією відтермінувати подання фінансовими установами нової звітності. «Регулятор оперативно відреагував на запит банків та прийняв рішення подовжити строк подачі банками оновленої інформації до грудня поточного року. При цьому звіт про рух грошових коштів боржників у цьому році банки зможуть подати в тестовому режимі, що дає певний запас часу для збору, обробки та передачі даних до НБУ. Це не перше і не останнє рішення, яке НБУ приймає з огляду на проблеми банківської спільноти, розуміючи, що поспіх у впровадженні новацій не завжди грає на користь якості», – вважає Олена КОРОБКОВА, Виконавчий директор НАБУ.

Наразі, згідно з пунктом 50 Положення про визначення банками розміру кредитного ризику за активними банківськими операціями №351, Національний банк виконує актуалізацію логістичної моделі на підставі даних фінансової звітності боржників – юридичних осіб. За допомогою цих даних, що надаються за формами №659 і №660, у тому числі даних звіту про рух грошових коштів боржників, регулятором здійснюється коригування значення коефіцієнта ймовірності дефолту боржника – юридичної особи. Тому, як вважають у НАБУ, внесення змін та вимоги вдосконалити та доповнити дану інформацію цілком зрозумілі, оскільки повнота отриманих даних суттєво підвищить якість логістичної моделі. Адже це піде на користь не тільки банківській системі, а й економіці країни в цілому.

У подальшому банки будуть подавати цю звітність у звичайному режимі – один раз на рік згідно із затвердженими правилами НБУ.

 

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: