НКЦПФР удосконалює нормативну базу діяльності КУА та ІСІ

Комісія оприлюднила проекти нових правових актів у сфері регулювання ринку спільного інвестування.

Перший документ – це проект Рішення НКЦПФР «Про затвердження Змін до Ліцензійних умов провадження професійної діяльності на фондовому ринку (ринку цінних паперів) – діяльності з управління активами інституційних інвесторів (діяльності з управління активами)». Ним, зокрема передбачається удосконалення механізмів ліцензування компаній з управління активами інститутів спільного інвестування та недержавних пенсійних фондів.

Другим нормативним актом є проект Рішення НКЦПФР «Про внесення Змін до Положення про склад та структуру активів інституту спільного інвестування». Його метою є врегулювання питання обліку прав вимоги за договорами інвестування будівництва, які укладаються за рахунок коштів спільного інвестування з метою інвестування та фінансування будівництва об’єктів житлового будівництва.

Так, проектом регуляторного акта пропонується визначити, що обмеження, які стосуються прав вимоги, що виникають із кредитних правовідносин банківських фінансових установ та їхніх клієнтів (юридичних/фізичних осіб), не поширюються на права вимоги, які можуть виникнути в інституту спільного інвестування, що здійснює фінансування будівництва нерухомості.

Згідно з документом, права вимоги за договорами, укладеними компанією з управління активами венчурного фонду з метою інвестування та фінансування будівництва об’єктів житлового будівництва за рахунок коштів спільного інвестування, включаються до складу активів венчурного фонду відповідно до абзацу другого цього пункту.

Більш детально – у проектах рішень НКЦПФР «Про затвердження Змін до Ліцензійних умов провадження професійної діяльності на фондовому ринку (ринку цінних паперів) – діяльності з управління активами інституційних інвесторів (діяльності з управління активами)» та «Про внесення Змін до Положення про склад та структуру активів інституту спільного інвестування»

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: