Що потрібно для відновлення іпотечного кредитування

У Незалежній асоціації банків України наголошують на необхідності удосконалення законодавства з метою вирішення проблем іпотечних правовідносин.

Дані питання були розглянуті під час семінару, організованого НАБУ спільно з юридичною фірмою EVERLEGAL, повідомляє прес-служба Асоціації. На ньому було зазначено, що за даними НБУ, станом на 1 липня 2017 року, загальний обсяг виданих банками кредитів дорівнював 1,02 трлн. грн., із яких 57,73%, тобто 587,5 млрд. грн., є непрацюючими.

Коментуючи таку ситуацію, Голова Ради НАБУ Роман ШПЕК зауважив: «Діюче законодавство має низку прогалин, які знижують ефективність діяльності банківського сектору України та дозволяють недобросовісним позичальникам не повертати борги протягом тривалого часу й уникати відповідальності за невиконання своїх кредитних зобов’язань».

Існуючі норми законодавства, що дозволяють припинити іпотеку в судовому порядку, незважаючи на наявність непогашеної заборгованості, ускладнюють процедуру звернення стягнення на предмет іпотеки у зв’язку з самовільним переплануванням або реконструкцією. Це призводить до значних збитків банківських установ, доформуванню резервів, і як наслідок, нівелює усі спроби відновити кредитування.

Під час заходу Роман Шпек наголосив на необхідності прийняття законопроекту «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України» (щодо відновлення кредитування) (реєстраційний №6027-д), що дозволить мінімізувати ризики банків на всіх стадіях кредитування фізичних і юридичних осіб, зменшити кількість проблемних кредитів та збільшити обсяги кредитування.

 

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: