Законодавство небанківського фінансового сектору буде удосконалено

Фінансовий комітет Верховної Ради рекомендував Парламенту прийняти за основу нові законопроекти щодо ломбардів, кредитних спілок та фінансового лізингу.

Комітет Верховної Ради України з питань фінансової політики і банківської діяльності рекомендував Парламенту прийняти проект закону «Про регулювання діяльності з надання небанківських кредитів під заставу рухомого майна» (реєстраційний №6569) за основу.

Про це зазначив на засіданні Голова Комітету Сергій РИБАЛКА, йдеться у повідомленні прес-служби фінансового комітету.

«Через зниження рівня життя українців вони несуть свої останні коштовності до ломбардів, аби хоч якось вижити. Ці установи працюють із найбіднішими людьми, але ще й досі їхня діяльність не врегульована на законодавчому рівні», – сказав Сергій Рибалка.

Він підкреслив, що лише за офіційними даними, обсяг ломбардного ринку становить 16-17 млрд. грн., а насправді ці суми є значно більшими.

«На сьогодні в Україні працює близько 470 ломбардів. Гарантії для клієнтів ломбардів зараз мінімальні. Зокрема, відсутні будь-які гарантії збереження заставленого майна. Величезні процентні ставки вводять клієнта в оману маніпуляціями з їх розрахунком, і клієнт має мінімум інформації про реальний рівень переплат у порівнянні з банківськими кредитами», – наголосив Голова фінансового комітету.

За його словами, після численних дискусій та врахування багатьох зауважень у Комітеті був розроблений законопроект, який врегулює цей ринок і дасть можливість більш ефективно працювати самим ломбардам, а їхнім клієнтам – відчувати себе більш захищеними.

«Будемо наполягати, щоб цей проект нового спеціального закону щодо врегулювання великого сегменту фінансового ринку був найближчим часом внесений на розгляд до Парламенту. Ломбардний ринок обов’язково потрібно врегулювати», – зауважив Сергій Рибалка.

Фінансовий комітет у ході засідання також розглянув законопроект «Про кредитні спілки» (реєстраційний №6405) і рекомендував Верховній Раді прийняти його за основу. «Наше завдання – стимулювати розвиток кредитних спілок. Адже в умовах зменшення кредитування малий бізнес може отримати невеликий кредит саме в кредитних спілках», – зазначив керівник Комітету.

Крім того, профільний комітет прийняв рішення рекомендувати Парламенту ухвалити за основу проект закону «Про фінансовий лізинг» (реєстраційний №6395), який має привести українське законодавство у відповідність із сучасними практиками та кращим світовим досвідом у цій сфері. Запропоновані норми передбачають вдосконалення державного регулювання лізингової діяльності та посилення захисту прав споживачів фінансових послуг.

 

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: