Нацбанк по-новому впливатиме на банки

Регулятор оптимізував умови застосування заходів впливу до банківських установ.

Зокрема, як зазначається у повідомленні прес-служби регулятора, встановлено виняток в умовах запровадження Нацбанком особливого режиму контролю за діяльністю банку та призначення куратора щодо банку, якому надано кредит для підтримки ліквідності. Так, відтепер підставою для запровадження особливого режиму контролю за діяльністю банку та призначення куратора не слугуватиме факт отримання банком від НБУ кредиту для підтримки ліквідності за стандартними інструментами регулювання ліквідності банківської системи або наявності у банку такого кредиту.

НБУ також запровадив рівні умови нарахування штрафів за порушення банками вимог законодавства з питань фінансового моніторингу. Якщо раніше такі штрафи нараховувалися у відсотковому значенні від розміру зареєстрованого статутного капіталу банку, то відтепер вони будуть визначатися у межах встановленого граничного розміру за відповідний вид порушення вимог законодавства з питань фінансового моніторингу.

Крім того, Нацбанк узгодив вимоги Положення про застосування Національним банком України заходів впливу із вимогами нормативно-правових актів НБУ з питань визначення кредитного ризику.

Зазначені механізми передбачені Постановою Правління НБУ від 31 серпня 2017 року №84 «Про затвердження Змін до Положення про застосування Національним банком України заходів впливу», яка набирає чинності з дня, наступного за днем її офіційного опублікування.

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: