Платоспроможні банки зменшили борги

banknbuЗа III квартал 2016 року платоспроможні банки України  зменшили заборгованість перед НБУ за кредитами рефінансування на 13%, інформує прес-служба Нацбанку. Загальний обсяг заборгованості, станом на 1 жовтня 2016 року, дорівнював 28,1 млрд. грн., в тому числі за основною сумою кредиту – 27,8 млрд. грн.

В цілому, протягом ІІІ кварталу поточного року загальна заборгованість платоспроможних банків перед НБУ скоротилась на 4,2 млрд. грн. (більш детально – у показниках фінансової звітності банків).

Усі банки, що мають стабілізаційні кредити або кредити на підтримку ліквідності, протягом ІІІ кварталу зменшили свою заборгованість перед НБУ. Кредити обслуговуються в робочому режимі.

Слід зазначити, що з середини 2015 року Національний банк використовує виключно монетарні інструменти підтримки ліквідності банків, терміни погашення яких не перевищують трьох місяців. Банки отримують кредити рефінансування в результаті тендерів з підтримання ліквідності. Усі банки, які подають заявки на такий тендер та надають високоліквідні застави (ОВДП, депозитні сертифікати, кошти в іноземній валюті), отримують кредит автоматично. Високоліквідні застави роблять такі кредити безризиковими.

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: