Для чого потрібен новий Закон «Про фінансовий лізинг»

На засіданні Комітету Верховної Ради України з питань фінансової політики і банківської діяльності проаналізували необхідність оновлення законодавства про фінансовий лізинг.

Як зазначається у повідомленні Асоціації «Українське об’єднання лізингодавців», народний депутат Михайло ДОВБЕНКО (один із співавторів законопроекту «Про фінансовий лізинг» (реєстраційний №6395) зазначив: «Чинний Закон «Про фінансовий лізинг» було прийнято ще в 1997 році – тобто 20 років тому. Він поновлювався в 2004 році. За час, що минув, серйозно змінилися умови, в яких доводиться працювати бізнесу, в тому числі і малому. Відповідно до даних Європейської федерації асоціацій лізингодавців Leaseurope та дослідження проекту USAID «Трансформація фінансового сектору», за 2015 рік обсяг нових лізингових угод у Великобританії склав 77 млрд. євро, у Франції – 44 млрд. євро, у Скандинавії та країнах Балтики – більше 30 млрд. євро, а в Україні поки що – 240 млн. євро. Ви бачите, який великий потенціал для розвитку фінансового лізингу. За результатами опитування представників малого та середнього бізнесу в країнах ЄС, лізинг є другим за популярністю видом фінансування, яким користується майже чверть підприємців.

У цілому проблему актуалізує і те, що в середньому зношеність основних засобів складає 80-90%. Обсяг капітальних інвестицій, який вкладається бізнесом, за перше півріччя 2017 року зріс на 23%, але цього недостатньо для пожвавлення економіки.

Усі ці обставини спонукали нас серйозно попрацювати над цим документом. Кабінет Міністрів України листом підтримав цей законопроект з деякими зауваженнями, Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг, надала висновок, що закон може бути прийнятий за основу; Національний банк не висловив заперечень проти прийняття законопроекту».

Зі свого боку народний депутат Віктор РОМАНЮК, аналізуючи актуальність ухвалення нового закону «Про фінансовий лізинг», зосередив увагу на необхідності інституційного захисту приватної власності в Україні та якомога швидшому прийнятті документа.

Голова Нацкомфінпослуг Ігор ПАШКО вказав, що з моменту прийняття Закону України «Про фінансовий лізинг» було ухвалено Цивільний і Господарський кодекси; постала необхідність приведення норм українського законодавства про фінансові послуги до вимог ЄС, адже подальший розвиток ринків фінансових послуг України без актуалізації законодавства буде ускладненим.

За результатами обговорення Комітет Верховної Ради України з питань фінансової політики і банківської діяльності підтримав законопроект «Про фінансовий лізинг» та рекомендував прийняти його в першому читанні.

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: