Нацбанк підвищує інформаційну прозорість

НБУ підтримує запровадження сучасних технологій поширення та оброблення неконфіденційної інформації та працює у напрямку її розкриття, в тому числі у форматі відкритих даних.

Про це розповів Директор Департаменту статистики НБУ Юрій ПОЛОВНЬОВ під час виступу на заході, присвяченому відкриттю інкубаційної програми для технологічних стартапів Fintech Master, повідомляється на офіційній сторінці Нацбанку у Facebook.

«Ми вже відкрили доступ до значного масиву даних у машиночитаному форматі, що суттєво спрощує обробку даних, а також у майбутньому плануємо максимально використовувати цей підхід, відкриваючи нові набори даних для наших користувачів з метою підвищення прозорості діяльності НБУ, роботи банківської системи та поширення інформації про стан економіки в цілому», – зауважив Юрій Половньов.

Так, за його словами, тільки у другому півріччі 2016 року було відкрито для користувачів понад 100 тис. показників, і ця робота продовжилась у 2017 році. Зокрема, на сайті Національного банку можна знайти інформацію про показники фінансової звітності банків, основні показники їхньої діяльності, відкриті дані по платіжному балансу, цінах, економічній активності, ринку праці, державних фінансах.

До кінця року також планується розпочати публікацію даних про баланси банків та класи боржників на щомісячній основі, а також інформацію по кредитам малому та середньому бізнесу. На наступний рік заплановано розпочати публікацію даних на щомісячній основі у розрізі банків про структуру їхнього капіталу та виконання ними нормативів НБУ.

 

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: