Кредитний портфель банків у гривні зріс на 1,7%

У серпні залишки за гривневими кредитами, наданими банками корпоративному сектору, збільшилися на 1,3%, а сектору домашніх господарств – на 4,1%. Про це свідчать попередні дані «Грошово-кредитної статистики» НБУ за серпень 2017 року.

Згідно з ними, за підсумками останнього літнього місяця грошова маса в Україні скоротилася на 0,9% до 1104,5 млрд. грн., що було зумовлено зменшенням готівкових коштів поза банками та залишків за депозитами.

Динаміку заборгованості за кредитами в іноземній валюті в доларовому еквіваленті визначали кошти домашніх господарств, залишки яких продовжували скорочуватися (вони знизилися на 1,3%). Залишки за валютними кредитами, наданими корпоративному сектору, залишилися на рівні попереднього місяця.

Залишки за депозитами в національній валюті за підсумками серпня зменшилися на 1,6%, насамперед за рахунок скорочення депозитів корпоративного сектору. Останні зменшилися на 2,8%, що переважно було зумовлено сплатою квартальних податкових та інших платежів до бюджету. Депозити населення в національній валюті скоротилися на 0,5% під впливом сезонних факторів.

Натомість депозитний портфель банків в іноземній валюті (у доларовому еквіваленті) у серпні продовжував зростати (на 1%).

У серпні тривало подальше поступове здешевлення вартості кредитів у національній валюті для населення. За підсумками місяця їх вартість знизилася на 1,3% порівняно з липнем, з початку року – на 2,3%. Водночас вартість кредитів у національній валюті для бізнесу незначно зросла – на 0,3%, а з початку року вона скоротилася на 2%.

Динаміка відсоткових ставок за новими гривневими депозитами у серпні була різноспрямованою. Вартість банківських депозитних продуктів у національній валюті для населення продовжувала знижуватися – на 0,8% до 11,4%, за вкладами бізнесу відбулося незначне зростання – на 0,2% до 8,2%.

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: