Нові підходи до продажу державних активів

Національна рада реформ розглянула проект закону «Про приватизацію державного майна».

Документ на засіданні Ради презентував Перший віце-прем’єр-міністр Степан КУБІВ, інформує прес-служба Мінекономрозвитку. Зокрема, він зазначив: «Ні для кого не секрет, що приватизація йде не тими темпами, як ми собі уявляли. Починаючи з 2015 року ми приватизували 48 підприємств на загальну суму 3,6 млрд. грн., при тому що план надходжень від приватизації на рік – 17 млрд. грн.».

Перший віце-прем’єр-міністр пояснив, що процес приватизації стикається зі значними викликами. Так, зокрема, 1231 підприємство наразі заборонене до приватизації, тоді як, на думку Уряду та Мінекономрозвитку, в державній власності повинно залишитись лише 378 державних підприємств та об’єктів, які виконують функції держави.

Водночас Степан Кубів наголосив на недосконалості процесу приватизації: «Погляньмо правді у вічі – у нас мало «легких» об’єктів для продажу, тому Фонд держмайна повинен діяти більш витончено і професійно. Він повинен підходити до процесу залучення приватного інвестора, як інвестиційні банки підходять до продажу активів».

Слід зазначити, що новий законопроект «Про приватизацію державного майна» був розроблений Мінекономрозвитку спільно з Фондом державного майна та вже поданий до Верховної Ради України (реєстраційний №7066).

Він вирішує зазначені проблеми на трьох рівнях:

– скорочення переліку об’єктів, які заборонені до приватизації;

– застосування практики продажу активів, прийнятої у приватному секторі;

– перехід до ринкового ціноутворення на держпідприємства.

Більш детально – у презентації Мінекономрозвитку

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: