Фонд гарантування запроваджує аукціони за голландською моделлю

У рамках «пілотного проекту» на продаж виставлятимуться активи банків, що ліквідуються.

Як повідомляє прес-служба Фонду гарантування вкладів фізичних осіб, суть «пілотного проекту» полягає у проведенні аукціонів за голландською моделлю: протягом одного дня відбуватиметься автоматичне покрокове зниження ціни лоту до того моменту, поки перший з покупців не натисне кнопку «придбати». Задля максимізації ціни продажу Фонд, зокрема, передбачив етап подання закритих цінових пропозицій. Умови «пілотного проекту» затверджено Рішенням Виконавчої дирекції №3117, яке зареєстроване у Міністерстві юстиції (№999/30867).

«Запровадження нової моделі торгів за принципами «голландського аукціону» – наступний етап еволюції підходів до реалізації активів Фондом гарантування. Ми вже забезпечуємо максимальне розкриття інформації про активи, розробили та запустили зрозумілу та транспарентну систему ProZorro.Продажі, початкова ціна встановлюється на рівні балансової вартості. Новий «пілотний проект», зберігаючи усі наші напрацювання, має допомогти нам оптимізувати процес реалізації активів», – зауважила Світлана РЕКРУТ, Заступник Директора-розпорядника ФГВФО.

За умовами «пілотного проекту», аукціони і надалі відбуватимуться виключно у системі ProZorro.Продажі. Відмінність від поточної моделі – автоматичне покрокове зниження ціни від початкової до ціни продажу відбуватиметься упродовж одного дня. Загалом, за день торгів ціна може знизитися з 100% до 20% від номіналу. Натомість буде збільшено строки експозиції активів: ринку на ознайомлення із лотами буде надано від 14 до 40 робочих днів.

Серед ключових змін – скасування обмеження щодо кількості учасників торгів. Навіть за умови, що участь в аукціоні візьме один покупець, який зробить ставку, торги будуть вважатися такими, що відбулися.

Ще одна важлива новація – зареєструватися на торги можна навіть у день проведення аукціону.

Нову модель аукціону планується використовувати як для індивідуального продажу активів, так і для реалізації пулів активів. Перші лоти планується виставити на продаж уже наприкінці вересня поточного року.

Слід нагадати, що за результатами проведеного аналізу існуючих у світі моделей продажу активів та різних типів аукціонів, проведеного за участі Київської школи економіки та професорів провідних закордонних університетів, було визначено, що запропонована модель аукціону сприятиме підвищенню динаміки реалізації активів та забезпечить можливість їхнього продажу протягом прогнозованого періоду часу.

 

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: