Нацбанк впроваджує міжнародні стандарти фінансової звітності

Регулятор затвердив зміни до Плану рахунків бухгалтерського обліку банків України та Інструкції щодо його застосування. Це, зокрема, передбачено Постановою Правління НБУ від 11 вересня 2017 року №89 «Про затвердження нормативно-правових актів Національного банку України з бухгалтерського обліку».

Метою прийняття цього документа, за інформацією прес-служби НБУ, є забезпечення відображення в бухгалтерському обліку операцій, що здійснюються банками в Україні, згідно з Міжнародним стандартом фінансової звітності 9 «Фінансові інструменти» (у редакції 2014 року), який діятиме з 1 січня 2018 року.

Як наголосив Директор Департаменту бухгалтерського обліку НБУ Богдан ЛУКАСЕВИЧ, сьогодні усі банки України ведуть бухгалтерський облік та складають фінансову звітність за МСФЗ, проте наразі перед банківською спільнотою стоїть важливе завдання – перейти у 2018 році на МСФЗ 9.

«Національний банк слідкує за змінами в міжнародних стандартах, детально їх вивчає, впроваджує та намагається бути прикладом на цьому шляху для всієї банківської системи та загалом для всієї України», – зазначив він.

Постановою, зокрема, передбачено:

– затвердження нової редакції Плану рахунків бухгалтерського обліку банків України та Інструкції про застосування Плану рахунків бухгалтерського обліку банків України, які набирають чинності з 25 грудня 2017 року;

– внесення змін до чинної редакції Плану рахунків та Інструкції про застосування Плану рахунків з метою забезпечення переходу на новий План рахунків;

– надання банкам можливості здійснити підготовчу роботу, у тому числі з доопрацювання програмних комплексів, для забезпечення переходу на новий План рахунків та складання статистичної звітності з його врахуванням.

Водночас Національний банк України передбачив етапи переходу на новий План рахунків, розроблений відповідно до вимог МСФЗ 9. Так, Постановою встановлено перехідний період для перенесення залишків:

– протягом періоду з 1 до 14 грудня 2017 року (включно) банки мають перенести залишки згідно з перехідною таблицею перенесення залишків з рахунків для обліку дисконту (премії) за наданими кредитами/залученими депозитами, короткострокових, довгострокових, прострочених кредитів/депозитів, прострочених нарахованих доходів/витрат за кредитами/депозитами;

– протягом періоду з 18 до 24 грудня 2017 року (включно) банки мають перенести залишки з рахунків згідно з перехідною таблицею перенесення залишків за рахунками сформованих резервів за активними операціями.

Більш детально – у Постанові Правління НБУ від 11 вересня 2017 року №89 «Про затвердження нормативно-правових актів Національного банку України з бухгалтерського обліку»

 

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: