SWIFT допоможе вдосконалити адмінзвітність у фінансовому секторі України

НКЦПФР уклала Меморандум про співробітництво зі SWIFT для спільної роботи по впровадженню міжнародних стандартів адміністративної звітності у фінансовому секторі України, інформує прес-служба Комісії.

Донором проекту технічної допомоги «Україна: реформування ринків капіталу – оцінка та вдосконалення стандартів та системи звітності НКЦПФР» виступає Європейський банк з реконструкції та розвитку (ЄБРР).

Фахівці SWIFT працюватимуть спільно з Комісією по таких питаннях:

– інвентаризація звітності та повідомлень НКЦПФР, стандартів та форматів повідомлень, інформаційних потоків;

– визначення існуючих прогалин у системі звітності та проблем на ринку;

– підготовка рекомендацій щодо можливостей використання стандартів звітності ISO 20022, які використовуються в Регламентах ЄС;

– розробка плану удосконалення стандартів звітності у фінансовому секторі України.

Слід нагадати, що в травні 2016 року регулятор офіційно підписав зі SWIFT Хартію Гармонізації ISO 20022 – програмний документ, що підтверджує стратегічні наміри України щодо впровадження Міжнародного стандарту обміну повідомленнями ISO 20022 і відповідних європейських директив.

Впровадження стандарту ISO 20022 у фінансовому секторі України дозволить створити єдиний стандарт електронних платежів, сприяти вирішенню проблеми сумісності українських розрахункових систем з міжнародними, зробити ринок України більш доступним для іноземних гравців тощо.

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: