Українські інвестори зможуть купувати іноземні цінні папери

У Національному депозитарії України обговорили нові можливості придбання українськими інвесторами іноземних цінних паперів.

Як повідомляє прес-служба НДУ, у зустрічі взяли участь представники НКЦПФР, банків, інвестиційних фондів та інших фінансових установ.

У ході обговорення Голова Правління НДУ Міндаугас БАКАС зазначив: «Ринок очікував цієї можливості довгий час, представники фінансових установ шукали можливості інвестувати в іноземні цінні папери, у тому числі міжнародних компаній – Apple, Facebook, Google та інших. Це було практично неможливо. Були потрібні законодавчі зміни для спрощення процедур інвестування та подальшого розпорядження іноземними цінними паперами на території України.

Наразі відбуваються потрібні зміни в законодавчому полі, і Національний Депозитарій України пропонує використовувати доступ до фінансових інструментів більш ніж 50 країн світу. Ми надаємо послугу через кореспондентські відносини з Clearstream Banking Luxembourg (CBL) (міжнародний центральний депозитарій ЦП, провідний європейський постачальник пост-трейдингових послуг) та центральними депозитаріями інших країн, що забезпечує угодам максимально високий рівень захисту. Це сприятиме прозорості всіх процесів, чіткому обліку цінних паперів, гарантує максимальну безпеку.

Для банків, інвестиційних фондів та інших фінансових установ – це додаткова ніша для розвитку бізнесу. Наступний крок, який повинні зробити учасники ринку – це проаналізувати прийняття інвестиційних внутрішніх рішень та здійснити відповідні зміни у власних бізнес процесах. Тому ми зібрали робочу групу, виявили проблемні питання, і зараз все залежить від активності учасників ринку та бажання розширювати перелік послуг для своїх клієнтів».

У свою чергу Член Правління НДУ Андрій ПОРАДА підкреслив: «Ми пропонуємо послугу для безпечного та зрозумілого обліку іноземних цінних паперів для українських фінансових установ та інвесторів. Резиденти України, які є власниками іноземних ЦП, можуть обліковувати, розпоряджатися та проводити операції з ними через українські депозитарні установи, не перетинаючи кордонів України.

Найближчим часом кожен українець зможе купувати акції іноземних компаній, продавати їх на території України та отримувати дохід в іноземній валюті. Завдяки кореспондентським відносинам НДУ вітчизняні інвестори стають учасниками європейської системи обліку прав власності».

Більш детально – у презентації НДУ

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: