Оренда держмайна стане електронною

Фонд державного майна розробив та передав на розгляд Кабміну новий законопроект «Про оренду державного та комунального майна».

За інформацією прес-служби Фонду, згідно з документом, оренда здійснюватиметься виключно через електронні аукціони. При цьому скасовується необхідність отримувати додаткові дозволи в різних органах управління, а сам процес оренди зменшиться до 45 днів із нинішніх 145.

За словами в. о. Голови ФДМУ Віталія ТРУБАРОВА, мета нового закону – зробити процедуру оренди державного та комунального майна максимально прозорою, ефективною та простою для інвестора. «Фонд пропонує здавати в оренду майно виключно на електронних аукціонах. Чи через систему ProZorrо, чи через будь-яку іншу, але у форматі без Конкурсних комісій. Процес має бути публічним, конкурентним, а ціна максимальною», – зазначив він.

Керівник Фонду держмайна також повідомив, що за новим законом, орендар самостійно визначатиме суб’єкта оціночної діяльності, інформація про об’єкт оренди буде розміщена на офіційному сайті і не потребуватиме жодних запитів, а кожні три роки відбуватиметься актуалізація вартості.

«Процес матиме такий вигляд: формування переліку об’єктів з подальшим оприлюдненням, оцінка об’єкту потенційним орендарем, рецензування звіту про оцінку, оголошення і прийом заявок, перевірка учасників та аукціон», – розповів Віталій Трубаров.

Такий порядок передачі об’єктів державної та комунальної власності в оренду буде як для єдиних майнових комплексів, так і для окремих об’єктів нерухомого та рухомого майна.

«Відмінність полягатиме лише в тому, що перелік ЄМК затверджуватиме Уряд і окремо розроблятимуться інвестзобов’язання і умови оренди», – сказав Віталій Трубаров.

Він також повідомив, що на даний час діє понад 19 тис. чинних договорів оренди держмайна, прибуток від яких станом на серпень дорівнював майже 673 млн. грн., а до кінця року ця цифра перевищить мільярд гривень.

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: