Пріоритетні кроки з реформування фінансового сектору

На черговому засіданні Цільової команди з упровадження реформ фінансового сектору були проаналізовані питання щодо перерозподілу функцій регуляторів та розвитку ринку NPL.

В обговоренні брали участь представники Національного банку, Верховної Ради України, Нацкомфінпослуг, НКЦПФР, ФГВФО, Незалежної асоціації банків України, Світового банку, ЄБРР, USAID, учасників банківського та небанківського фінансового ринку.

ПРОБЛЕМНІ АСПЕКТИ

Як повідомляється на офіційній сторінці Нацбанку у Facebook, у ході засідання Заступник Голови НБУ Катерина РОЖКОВА зазначила: «Найскладніший етап реформування банківської системи позаду. Завдяки зусиллям Національного банку вона сьогодні прозора, ліквідна і знаходиться на етапі сталого розвитку. Проте залишилися питання, які неможливо вирішити на рівні банківського регулятора. Йдеться про законопроекти, прийняття яких сприятиме відновленню масового кредитування, захисту прав кредиторів та споживачів банківських послуг, розвитку небанківського фінансового сектору і ширшому доступу бізнесу до ринків запозичень. Прийняття таких законів дозволить не лише вирішити озвучені питання, але й буде значним стимулом для розвитку економіки країни в цілому».

SPLIT

На засіданні було підкреслено, що одним із пріоритетних кроків реформування фінансового сектору є визначення порядку дій щодо підготовки до другого читання законопроекту «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України» (щодо консолідації функцій із державного регулювання ринків фінансових послуг) (реєстраційний №2413а).

У рамках реалізації проекту щодо перерозподілу функцій регуляторів (SPLIT) було вирішено провести на наступному тижні круглий стіл на тему «Консолідація функцій державного регулювання ринків фінансових послуг» з метою узгодження пропозицій регуляторів, народних депутатів та інших зацікавлених сторін до відповідного проекту закону в рамках його підготовки до розгляду у другому читанні в Парламенті.

Також було досягнуто домовленості щодо поновлення роботи міжвідомчої робочої групи з передачі функцій Нацкомфінпослуг до НБУ та НКЦПФР з метою синхронізації відповідного плану дій.

РИНОК NPL

Крім того, на засіданні представниками робочої групи із розроблення законопроекту «Про діяльність з управління заборгованістю» було представлено концепцію відповідного законопроекту, спрямованого на запровадження ефективного механізму викупу проблемних активів, cтворення правового поля для розвитку ринку NPL, вдосконалення правового поля для діяльності з лізингу та факторингу.

Як зазначила Катерина Рожкова, якнайшвидше прийняття даного законопроекту сприятиме активізації роботи банків із портфелями проблемних активів, і водночас, дозволить захистити інтереси кредиторів через розширення інструментарію роботи з проблемними активами.

Учасники ЦКР домовилися про проведення ряду спільних зустрічей регуляторів фінансового ринку, народних депутатів, представників банківської спільноти та небанківського фінансового сектору з метою впровадження пріоритетних проектів реформи фінансового сектору.

 

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: