Фонд гарантування попередив про недобросовісну рекламу

ФГВФО закликає потенційних покупців активів банків, що ліквідуються, скептично сприймати обіцянки «посприяти у придбанні лотів за заниженою вартістю», йдеться у повідомленні прес-служби Фонду.

У ньому зазначається, що за нинішньої системи реалізації активів, коли всі лоти реалізуються через ProZorro.Продажі, подібні завіряння є не більше ніж недобросовісною рекламою послуг. Про випадки, коли організатори торгів обіцяють «вирішити усі питання» та забезпечити придбання лотів за заниженою вартістю, користуючись власними домовленостями із співробітниками ФГВФО, Фонд закликає повідомляти на його «гарячу лінію».

«Сьогодні Фондом акредитовано понад 40 торгівельних майданчиків, підключених до центральної бази даних ProZorro.Продажі. Кожен із них зацікавлений, аби переможна ставка була зроблена з їхнього майданчика. І логіка тут очевидна, адже хто продасть актив – той і отримає комісійну винагороду», – пояснив Тарас ЄЛЕЙКО, Директор Департаменту консолідованого продажу активів ФГВФО.

Зважаючи на це, деякі торгівельні майданчики вдаються до відверто недобросовісної реклами. Так, на адресу Фонду надходять повідомлення від потенційних учасників аукціонів, яким представники організаторів торгів обіцяють посприяти у заниженні ціни продажу лоту та/або гарантувати відсутність конкурентів на торгах. При цьому гарантією успіху має стати той факт, що вони, начебто, є колишніми співробітниками Фонду гарантування і мають «потрібні зв’язки».

ФГВФО закликає усіх потенційних покупців активів банків, що ліквідуються, не сприймати подібні обіцянки. Адже розпочата Фондом реформа системи реалізації активів банків, зокрема створення та переведення усіх торгів на систему ProZorro.Продажі, унеможливлює виконання таких обіцянок.

Сьогодні жоден майданчик не володіє ексклюзивною інформацією про виставлені на продаж активи і не має можливості впливати на перебіг торгів. Дані про виставлені на продаж лоти заводяться до єдиної центральної бази даних, рівний доступ до якої мають усі майданчики. Адмініструванням центральної бази даних займається громадська організація Transparency International Україна. Усі торги відбуваються в он-лайн режимі, стежити за перебігом аукціону може будь-хто. За результатами торгів система автоматично формує протоколи.

Крім того, у рамках розпочатої реформи Фондом вжито заходи, якими повністю нівелюється будь-який одноосібний вплив уповноважених осіб Фонду при вирішенні питання продажу та управління активами неплатоспроможних банків. Усі рішення централізовано приймаються у Фонді гарантування і проходять кілька етапів колегіального узгодження. Також ФГВФО проводитиме систематичну ротацію уповноважених осіб.

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: