Аграрні розписки принесли перший мільярд

Станом на середину вересня 2017 року обсяг фінансування за аграрними розписками в Україні сягнув 1 млрд. грн. Таку суму було отримано з 2014 року – відколи в нашій країні почав впроваджуватися цей новий інструмент фінансування малих та середніх сільгоспвиробників.

Згідно з інформацією Національного прес-клубу «Українська перспектива», Керівник Проекту IFC «Аграрні розписки в Україні» Олексій ОМЕЛЯНЕНКО повідомив, що зараз аграрні розписки вже використовуються у восьми регіонах – Полтавській, Черкаській, Вінницькій, Харківській, Хмельницькій, Тернопільській, Миколаївській та Сумській областях. Якщо за підсумками першого року з моменту запровадження аграрних розписок завдяки ним у сільгоспвиробництво вдалося залучити близько 40 млн. грн., то станом на початок лютого поточного року ця сума вже сягнула 429,9 млн. грн., а за лічені місяці вона більш ніж подвоїлася.

Станом на середину вересня було оформлено 149 аграрних розписок, з яких 62 – товарні і 87 – фінансові. Загалом успішно виконано та закрито 57 аграрних розписок. Наразі не було жодного повідомлення про невиконання зобов’язань позичальником. Це ще раз засвідчує, що малі та середні сільгоспвиробники залишаються надійними партнерами для банків та надавачів матеріально-технічних ресурсів.

Список регіональних лідерів очолила Вінницька область. Тут загалом вже виписали 40 аграрних розписок. Полтавська область за цим показником посідає друге місце – 36 аграрних розписок, а Черкаська – третє (33).

Як зауважив пан Омеляненко, Проект IFC спільно зі своїми партнерами – Міністерством аграрної політики та продовольства і Міністерством юстиції – одночасно рухається в двох напрямках. Перший полягає у відпрацюванні використання аграрних розписок в інших секторах сільського господарства – в тваринництві, овочівництві, садівництві, ягідництві, а також в органічному землеробстві. Адже дотепер аграрні розписки використовувалися винятково в рослинництві.

Проте головним напрямком роботи є поширення аграрних розписок на всю Україну. Це стратегічне завдання було визначено ще в момент запровадження цього інструменту, але нині вже є всі можливості його реалізувати.

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: