ProZorro.Продажі розпочинає «голландські аукціони»

За новим механізмом першими на продаж виставлятимуться активи банків, що ліквідуються.

Як повідомляє прес-служба Мінекономрозвитку, Міністерство юстиції України затвердило рішення виконавчої дирекції Фонду гарантування вкладів щодо реалізації пілотного проекту з продажу активів в ProZorro.Продажі за аукціоном з пониженням ціни (за так званою «голландською моделлю»). При цьому зазначається, що електронні майданчики, підключені до ProZorro.Продажі, вже розпочали технічне тестування за новою процедурою.

«Голландські аукціони» – це ще один інструмент, який дозволяє значно підвищити ефективність продажу активів неплатоспроможних банків. Головна відмінність голландської моделі полягає у більш швидкому проведенні процедур: аукціон відбувається протягом однієї доби. При цьому активи торгуються з пониженням ціни, і протягом аукціону ціна може впасти до 20% від стартової. Крім того, спрощено доступ до торгів – зареєструватися можна буде прямо в день проведення аукціону.

«Голландський аукціон» значно прискорює продаж, що особливо актуально для активів банків, по яких термін ліквідації вже добігає кінця, – пояснив Перший заступник Міністра економічного розвитку і торгівлі Максим НЕФЬОДОВ. – Використання голландської процедури дозволить гарантовано продати активи, які довгий час не знаходять покупця. І Фонд гарантування зможе отримати додаткові кошти для виплат вкладникам».

Процедура «голландського аукціону» складається з двох основних етапів. На першому етапі відбудеться поступове автоматичне пониження ціни, яке триває допоки один із учасників аукціону не зупинить пониження, зафіксувавши поточну ціну. Протягом другого етапу решта учасників аукціону мають можливість запропонувати свою ціну, яка буде вище зафіксованої. При цьому той учасник, який зафіксував ціну на першому етапі, матиме право останнім підняти ціну. Таким чином, система спонукає учасників давати вищу ціну за лот.

Пілотний проект з проведення «голландських аукціонів» розпочнеться вже у вересні. Найближчими днями в систему ProZorro.Продажі буде заведено перший лот. У першу чергу за новою процедурою будуть продаватися активи банків, період ліквідації по яких вже добігає кінця. При цьому лоти виставлятимуться як індивідуально, так і колективно, у складі пулу.

«Разом із класичними аукціонами на підвищення, які ми продовжимо проводити в ProZorro.Продажі, використання голландської моделі дозволить нам скоротити час на реалізацію активів та залучити нових покупців, – зазначив Керівник проекту ProZorro.Продажі Олексій СОБОЛЕВ. – Ми в своїй роботі стикаємося із серйозною протидією з боку недобросовісних позичальників, які свідомо затягують і блокують процес. Багато хто з них сподівається, що таким чином вдасться уникнути виплат за кредитами. Запуск «голландських аукціонів» доводить: ми продамо максимальну кількість активів. При цьому зробимо це швидко».

«Це сигнал до всіх позичальників. Сьогодні ви маєте справу із державою, а після продажу активів – матимете справу із ринком, який знає і вміє боротися за складні об’єкти. Для вас ще є можливість погасити борги, до того, як вони підуть з молотка», – додав він.

 

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: