Яким буде закон «Про валюту»

Національний банк допрацьовує пропозиції до проекту єдиного рамкового закону «Про валюту» за результатами публічних обговорень.

Про це під час свого виступу на Українському фінансовому форумі в Одесі повідомив Заступник Голови Національного банку Олег ЧУРІЙ, зазначається на офіційній сторінці НБУ у Facebook.

Слід нагадати, що Нацбанк розробив пропозиції щодо законодавчих змін, необхідних для запровадження нової, ліберальної моделі валютного регулювання, у вигляді проекту єдиного рамкового закону «Про валюту». Він має посісти місце чинної нормативно-законодавчої бази валютного регулювання, яка є застарілою та переобтяженою.

«Ми презентували громадськості проект закону в серпні, після чого отримали зворотній зв’язок від учасників ринку. Зараз ми допрацьовуємо документ з урахування їх зауважень», – розповів Олег Чурій.

За його словами, після набуття чинності законом «Про валюту» Україна перейде до свободи проведення валютних операцій за принципом «дозволено все, що прямо не заборонено». Частину чинних обмежень Національний банк зможе усунути вже одразу після набуття чинності законом «Про валюту». Зокрема:

– інвестування за кордон в рамках лімітів не вимагатиме індивідуальних ліцензій;

– нагляд за дотриманням лімітів посяде місце контролю за операціями;

– граничний строк розрахунків за операціями зовнішньоекономічної діяльності (ЗЕД) буде збільшено – понад 180 днів;

– буде скасовано валютний контроль для операцій ЗЕД нижче порогового рівня (150 тис. грн.);

– буде скасовано санкції у вигляді припинення ЗЕД при порушенні строків закриття контрактів;

– реєстрація кредитів від нерезидентів не буде потрібна.

Інші чинні обмеження будуть мати тимчасовий характер, і НБУ поступово їх прибиратиме. А нові обмеження будуть запроваджуватися лише з метою подолання чи запобігання кризі, на короткий термін та за згодою Ради з фінансової стабільності.

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: