Нацбанк переймається проблемами непрацюючих кредитів

Регулятор використовуватиме ряд важелів, що спонукатимуть позичальників до реструктуризації заборгованості.

Як зауважила у своєму виступі, присвяченому вирішенню проблеми непрацюючих кредитів (NPL) у банківській системі України, на Українському фінансовому форумі Заступник Голови НБУ Катерина РОЖКОВА, з 460 млрд. грн. NPL корпоративного портфеля банків 255 млрд. грн. припадає на кредити, які не були видані пов’язаним особам та не пов’язані з Кримом і неконтрольованими територіями – тобто це переважно кредити життєздатного, реально працюючого бізнесу, який не обслуговує кредити. Про це йдеться у повідомленні на офіційній сторінці НБУ у Facebook.

За словами Катерини Рожкової, такий обсяг прострочених кредитів разом із відсутністю захисту прав кредиторів позбавляє банки стимулу надавати нові кредити бізнесу.

Як наслідок, життєздатні компанії не можуть відновити активність, тому що не можуть залучити ресурси.

Як розповіла заступник Голови НБУ, для вирішення проблеми NPL необхідно:

– забезпечити захист прав кредиторів, прийнявши відповідні законодавчі акти;

– вирішити податкові проблеми при роботі з проблемними активами;

– створити правове поле для вторинного ринку кредитів в Україні;

– створити сприятливі умови для реструктуризації проблемних активів (як для кредиторів, так і для боржників).

Зокрема, Національний банк знайшов інструменти впливу на недисциплінованих позичальників, які, користуючись відсутністю у банків інформації про заборгованість клієнтів в інших банках, можуть взяти декілька кредитів у кількох банківських установах і обслуговувати лише частину з них, припинивши обслуговування за іншою частиною кредитів і не зголошуючись на реструктуризацію цієї заборгованості.

«У нас сьогодні є важелі, як примусити позичальників йти на діалог та на реструктуризацію своєї заборгованості, – зазначила Катерина Рожкова. – Ми працюємо над створенням кредитного реєстру, який має бути запущений у жовтні. Це допоможе відновити довіру банків до позичальників».

 

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: