Як банкам запроваджувати МСФЗ 9

В Незалежній асоціації банків відбувся круглий стіл на тему: «Умови своєчасного виконання вимог НБУ, пов’язаних з запровадженням МСФЗ 9: питання та відповіді».

Як повідомляє прес-служба Асоціації, у заході взяли участь профільні фахівці банків – членів НАБУ, аудитори, фахівці Департаментів НБУ з Бухгалтерського обліку, статистики, інформаційних технологій, управління ризиками, методології та банківського надзору, тобто всі, хто залучені до процесу впровадження Нового плану рахунків, у зв’язку з переходом банків на нову концепцію оцінки активів відповідно до МСФЗ 9.

Як повідомляє прес-служба Асоціації, у заході взяли участь профільні фахівці банків – членів НАБУ, аудитори, фахівці департаментів НБУ з бухгалтерського обліку, статистики, інформаційних технологій, управління ризиками, методології та банківського нагляду, тобто всі, хто залучені до процесу впровадження Нового плану рахунків, у зв’язку з переходом банків на нову концепцію оцінки активів відповідно до МСФЗ 9.

Комітетом НАБУ з питань оподаткування та обліку за допомогою банків було підготовлено низку питань до кожного з шести Департаментів НБУ для отримання останніх новин та планів НБУ щодо надання банкам нормативно-правових документів, довідників та рекомендацій по їх застосуванню. Усе це в кінцевому підсумку має забезпечити більшу зрозумілість у впровадженні фінансових інструментів, пов’язаних з МСФЗ 9. Найбільший блок питань було адресовано Департаменту фінансового обліку та звітності.

У ході круглого столу представники банків отримали велику кількість інформації, зокрема щодо загальної схеми побудови групи рахунків бухгалтерського обліку.

Їм також було надано інформацію щодо їхніх дій протягом періоду з 1 по 14 грудня (включно). А саме, банки мають перенести залишки згідно з перехідною таблицею перенесення залишків з рахунків для обліку дисконту, премії за наданими кредитами/залученими депозитами, цінними паперами, короткострокових, довгострокових, прострочених кредитів/депозитів, прострочених нарахованих, доходів/витрат за кредитами/депозитами.

Крім цього, роз’яснення регулятора стосувалися перенесення залишків з рахунків згідно з перехідною таблицею перенесення залишків коштів за рахунками сформованих резервів за активними операціями, що банки мають встигнути зробити включно до 24 грудня 2017 року.

Окремим блоком дискусії стало обговорення ретроспективного застосування МСФЗ 9. Це означає, що застосування нової облікової політики щодо операцій, інших подій та умов так, начебто ця політика застосовувалася завжди, але порівняльна інформація за попередній період може не переобраховуватися. Ретроспективне застосування не стосується статей/фінансових інструментів, визнання яких вже припинене на дату переходу.

Разом із цим, під час заходу банки мали змогу отримати інформацію про вимоги МСФЗ 9 щодо здійснення частини оцінок станом на дату первісного визнання фінансового інструменту та дату первісного застосування. Представники фінустанов також дізналися, які певні спрощення дозволяє МСФЗ 9 під час оцінки знецінення фінансового активу та передбачає зміну форм фінансової звітності, що може вплинути на основні показники діяльності.

Питання, які розглядалися під час зустрічі, мають допомогти банкам розібратися в концепції змін, які стосуються, перш за все, блоку бухгалтерського обліку, але залишилися чимало питань щодо побудови та ІТ реалізації блоку оцінки ризику та формування резерву.

 

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: