Як впроваджуватиметься накопичувальний рівень пенсійного забезпечення

Другий рівень пенсійної системи може запрацювати з початку 2019 року.

У ході Ukrainian Financial Forum 2017 Член НКЦПФР Олександр ПАНЧЕНКО презентував план впровадження накопичувального рівня пенсійного забезпечення, повідомляється на офіційній сторінці Комісії у Facebook.

Цей план передбачає три основні етапи:

1. Консолідація функцій з нагляду і контролю за установами накопичувальної системи пенсійного забезпечення в НКЦПФР.

2. Підвищення інституційної спроможності регулятора ринку – НКЦПФР – для здійснення нагляду за установами накопичувального рівня і забезпечення ефективного захисту учасників пенсійної системи, а також попередження зловживань на ринках капіталу.

3. Приведення чинного законодавства України щодо недержавного пенсійного забезпечення у відповідність до світових стандартів (принципів IOPS Міжнародної організації пенсійних наглядових органів).

При цьому Олександр Панченко зазначив: «По перших двох пунктах зміни до законодавства вже розроблені. Ми розробили альтернативу законопроекту про «спліт» лише в частині консолідації нагляду за об’єктами пенсійної системи. Законопроект щодо інституційної спроможності регулятора №6303 знаходиться в Раді. До кінця цього року ми плануємо розробити законопроекти по імплементації принципів IOPS.

Протягом 2018 року ми плануємо, що буде відбуватися обговорення цих питань у Парламенті. Але ці обговорення потрібно провести до кінця 2018 року і прийняти всі ці закони. Лише тоді з 1 січня 2019 року система може запрацювати».

 

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: