Державне регулювання фінансового сектору потребує змін

Фінансовому ринку України необхідний консолідований нагляд, відсутність якого гальмує його розвиток та знижує інвестиційну привабливість

Про це йшлося на круглому столі на тему «Консолідація функцій державного регулювання ринків фінансових послуг», який проводився за підтримки Комітету Верховної Ради України з питань фінансової політики і банківської діяльності, Національного банку та Української федерації убезпечення, зазначається на офіційній сторінці НБУ у Facebook.

Слід нагадати, що з метою підвищення ефективності було подано на розгляд Парламенту законопроект №2413а «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України» (щодо консолідації функцій із державного регулювання ринків фінансових послуг) .

Документ передбачає ліквідацію Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг, та передачу її функцій НБУ та НКЦПФР.

Проект був схвалений Парламентом у першому читанні ще 7 липня 2016 року.

Наразі закон не прийнято. Заступник Голови Комітету Верховної Ради України з питань фінансової політики і банківської діяльності, народний депутат Руслан ДЕМЧАК повідомив, що Комітет працює над підготовкою проекту до другого читання і закликав присутніх висловити свою думку з приводу актуальності ідеї консолідації функцій державного регулювання ринків фінансових послуг.

На підтримку цієї ідеї висловилися не лише фінансові регулятори країни, але й присутні на зустрічі представники міжнародних організації, таких як Світовий Банк, USAID Ukraine – USAID Україна, та учасники небанківського фінансового ринку – Українська федерація убезпечення, ЛСОУ, Національна асоціація кредитних спілок України (НАКСУ), Всеукраїнська асоціація кредитних спілок.

«Національний банк закликає Парламент прийняти законопроект про спліт якнайшвидше. У свою чергу ми спільними зусиллями маємо розробити дорожню карту подальших заходів із консолідації функцій державного нагляду над небанківським фінансовим ринком. Вона потрібна для того, щоб здійснити передачу функцій нагляду за цим ринком максимально комфортно для його учасників та споживачів фінансових послуг» , – зазначила Заступник Голови НБУ Катерина РОЖКОВА.

За результатами зустрічі асоціації небанківського фінансового ринку домовилися офіційно звернутися до Комітету Верховної Ради з питань фінансової політики і банківської діяльності з проханням прискорити прийняття цього законопроекту в тій концепції, яка була запропонована Парламенту до першого читання.

 

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: