Фонд гарантування розширює інструментарій продажу активів неплатоспроможних банків

ФГВФО готовий до старту пілотного проекту з продажу активів банків, що ліквідуються, на «голландських аукціонах».

Про це заявила Заступник директора-розпорядника Фонду гарантування Світлана РЕКРУТ під час панельної дискусії у рамках Українського фінансового форуму в Одесі, передає прес-служба ФГВФО.

За її словами, проведення таких аукціонів дозволить розширити  інструментарій Фонду гарантування та більш швидко та ефективно знаходити покупців.

«Це зміна правил гри: ми виставлятимемо актив на продаж за балансовою вартістю, і впродовж дня ціна автоматично покроково знижуватиметься. «Нормативка» уже заюстована, усі необхідні регламенти доопрацьовуються. Фонд готовий до запуску. Це розширить інструментарій Фонду, для того, щоб ми могли більш швидко та більш ефективно  передати ці активи у приватні руки. Адже очевидно, що робота з будь-якими активами є набагато ефективніша, якщо є приватний господар або власник», – сказала пані Рекрут.

Перші аукціони за новою системою, як планується, відбудуться вже у жовтні.

Фонду гарантування вкладів фактично з нуля доводиться створювати інфраструктуру ринку проблемних кредитів в Україні. На балансі банків, що ліквідуються, перебувають активи номінальною вартістю майже 500 млрд. грн., із них 90% – це непрацюючі кредити.

«Ми створили зрозумілу для всіх учасників ринку систему електронних аукціонів ProZorro.Продажі. Прозорість процесу продажу дозволила нам відійти від необхідності визначення початкової ціни. Сьогодні ми виставляємо активи за балансовою вартістю, тим самим уникаючи звинувачень у завищенні чи заниженні ціни. І вже до кінця року плануємо виставити на продаж щонайменше 90% всіх активів. Інфраструктура є, та ми чекаємо на активізацію покупців. Тільки здорова конкуренція допоможе досягнути нашої основної мети – максимальної ціни реалізації активів банків, що ліквідуються, а відтак – і задоволення вимог кредиторів», – підкреслила Світлана Рекрут.

 

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: