Національний банк активно реалізує концепцію проекту Open data

На веб-порталі НБУ вже розміщено 19 блоків з 32 сетами відкритих даних, які охоплюють понад 130 тисяч різних значень показників (у машинному форматі XML та JSON), таких як офіційні курси валют, стан грошових агрегатів, основні показники діяльності банків України, платіжний баланс, інфляція тощо.

Про це повідомив Директор Департаменту стратегії та реформування НБУ Михайло ВІДЯКІН під час прес-конференції, присвяченій старту інкубаційної програми для фінтех-стартапів Open Banking Lab. Це спільний проект Національного банку та OTP Bank, спрямований на просування стандарту open banking в Україні, зазначається на офіційній сторінці НБУ у Facebook.

«Відкриті дані не тільки демонструють відповідний рівень відкритості, прозорості та технологічності організації, а й дають можливість розвитку інших компаній, які використовують такі дані, наприклад, у своїх автоматизованих процесах або для прийняття рішень у результаті їх автоматизованої обробки. Бажання комерційних структур «ділитися» даними через API-протоколи відкриває новий етап розвитку фінансового сектору України. З подальшим розвитком таких технологій обміну інформацією споживач буде мати змогу отримувати фінансові послуги у режимі реального часу не лише від обслуговуючих компаній чи банків, а й з боку високотехнологічних компаній фінтех-сегменту. Звичайно, такі системи потребують певних правил захисту інформації та використання даних (наприклад, тільки за запитом клієнта) для того, щоб у споживачів було достатньо довіри до нових способів надання сервісів. Впровадження нової платіжної Євродирективи PSD2 в Україні, в рамках наближення законодавства до ЄС, також допоможе врегулювати ці питання», – пояснив Михайло Відякін.

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: