НБУ підготував Рекомендації для платіжних систем

Нацбанк спростив для платіжних організацій процес підготовки правил для узгодження з регулятором.

Як повідомляє прес-служба НБУ, на підтримку конструктивного діалогу та партнерських взаємин з учасниками платіжного ринку Нацбанк підготував Рекомендації щодо складання правил платіжної системи, платіжною організацією якої є резидент.

Цей документ створено з метою спрощення для платіжних організацій процесу підготовки правил для подання на узгодження Національним банком.

Як відомо, платіжні системи згідно з законодавством України діють відповідно до правил, установлених платіжними організаціями платіжних систем.

НБУ після узгодження цих правил вносить відомості щодо платіжних систем, платіжними організаціями яких є резиденти, до Реєстру платіжних систем, систем розрахунків, учасників платіжних систем та операторів послуг платіжної інфраструктури.

Платіжний ринок України постійно розвивається, створюються нові платіжні системи, а вже зареєстровані удосконалюють діючі правила (у зв’язку з розширенням переліку послуг, що пропонуються користувачам, змінами технологій, залучення нових учасників тощо).

Рекомендації Національного банку складаються з:

– рекомендацій щодо оформлення та подання Правил до НБУ;

– загальних рекомендацій до правил;

– рекомендацій до положень, які повинні містити правила відповідно до вимог Положення №43;

– переліку законодавчих актів України, які необхідно використовувати під час розроблення правил.

Слід нагадати, що сьогодні в Реєстрі містяться відомості щодо 24 платіжних систем, платіжними організаціями яких є резиденти, з них 9 платіжних систем, створених банками та 15 – небанківськими установами.

 

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: