Законодавство щодо фінансового лізингу вдосконалиться

Фінансовий комітет Верховної Ради пропонує Парламенту прийняти у першому читанні законопроект «Про фінансових лізинг», що передбачено відповідною Постановою.

Даний проект закону (реєстраційний №6395) було подано до ВРУ групою народних депутатів. У висновку Комітету щодо цього документа зазначається, що він повністю замінить чинний Закон з такою самою назвою. Також ним пропонуються комплексні зміни до низки законодавчих актів з метою їх узгодження з новим законом.

Потреба прийняття нового закону «Про фінансовий лізинг» обумовлена необхідністю привести українське законодавство у відповідність із сучасними практиками та кращим світовим досвідом у цій сфері. Також є потреба в усуненні суперечливих визначень та тлумачень стосовно лізингових операцій, усунення колізій між загальним цивільним та специфічним фінансовим законодавством, створення необхідних умов для залучення через механізм лізингу реальних інвестицій. Пропоновані норми, зокрема, передбачають покращення державного регулювання лізингової діяльності та посилення захисту прав споживачів фінансових послуг тощо.

Слід зазначити, що Кабінет Міністрів України підтримав даний проект закону з деякими зауваженнями. Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг, надала висновок про те, що законопроект може бути прийнятий за основу. Національний банк також не заперечує проти прийняття даного документа.

 

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: